/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fad00936d502ee4a8f3d2d6ff7b0f4f36.jpg)
"Це миттєво зупинить війну": британський віце-маршал відповів, чого Путін боїться найбільше
Віце-маршал Королівських ВПС Великої Британії у відставці Шон Белл в ефірі 24 Каналу зазначив, що головною загрозою для Росії могло б стати введення американських або європейських військ на територію України. За його словами, Владімір Путін робить усе можливе, аби цього не допустити.
Який наступний логічний крок Трампа
Зокрема, він погрожує ядерною зброєю, намагається роз'єднати європейські країни та вводить в оману Дональда Трампа, щоб відтягнути момент, коли той може раптово ухвалити рішення про військове втручання для завершення війни.
Як тільки це станеться – російський наступ буде зупинено миттєво. Тому Путін робитиме все можливе, аби не допустити втягнення США та Європи у війну. Він використовує ядерну риторику,
– сказав Шон Белл.
Він додав, що Путін наразі лише тягне час. Тим часом ситуація на полі бою постійно змінюється. Першим завданням для російських військ було витіснення українських сил з Курської області. Наступним кроком стало повернення 50 тисяч солдатів, які брали участь в операції на півночі, назад на Донбас – для виконання фінального етапу плану: захоплення чотирьох областей – Донецької, Луганської, Запорізької й Херсонської.
Коли це буде досягнуто – настане критичний момент. Більшість військових аналітиків вважає, що Путін шукатиме формулу перемир'я не для завершення війни, а щоб заявити: "Ми зайшли надто далеко, і настав час тимчасово припинити бойові дії", – зауважив Белл.
Він додав, що якщо президент Трамп справді має намір завершити війну, то введення військ могло б стати логічним кроком. Водночас Белл не стверджує, що Трамп обов'язково наважиться на такий радикальний сценарій.
На його думку, перша спроба Трампа полягала в "м'якому" підході – спробі заманити обидві сторони до переговорів і стимулювати Путіна до поступок. Зокрема, Трамп відреагував на претензії Путіна щодо розширення НАТО і зняв з порядку денного питання вступу України до Альянсу. Далі Путін зажадав сухопутного коридору до Криму, і у Вашингтоні натякнули, що Україна повинна буде поступитися частиною території.
Усе це було спробою з'ясувати, що саме Путіну потрібно для припинення війни. Проблема в тому, що він так і не зміг чітко сформулювати свої вимоги,
– підкреслив Белл.
Він також зазначив, що Трамп у своїх переговорах спершу намагається діяти як "хороший поліцейський". Але його наступний підхід – це роль "поганого поліцейського". Одним із можливих кроків у цьому сценарії може стати військове втручання. Трамп, імовірно, вже розуміє, що Росія не матиме адекватної відповіді на такий розвиток подій. Саме цього Путін, майже напевно, прагне уникнути.

