Нафта дорожчає на тлі конструктивних переговорів між США та Китаєм
Нафта дорожчає на тлі конструктивних переговорів між США та Китаєм

Нафта дорожчає на тлі конструктивних переговорів між США та Китаєм

Ціни на нафту зросли в понеділок, 12 травня, після того, як обидві сторони торговельних переговорів між США та Китаєм протягом вихідних розрекламували прогрес щодо вирішення своєї суперечки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 43 центи, або 0,67%, до 64,34 долара за барель. Ціни на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) торгувалися на рівні 61,50 долара за барель, що на 48 центів, або 0,79%, більше, ніж у п'ятницю.

Обидва бенчмарки зросли більш як на 1 долар у п'ятницю та отримали понад 4% минулого тижня, що стало їхнім першим тижневим зростанням з середини квітня, після того, як торговельна угода США з Великою Британією посилила оптимізм інвесторів, що економічних потрясінь через тарифи США на торговельних партнерів можна уникнути.

Сполучені Штати та Китай завершили торговельні переговори на позитивній ноті в неділю, при цьому американські чиновники рекламували «угоду» щодо скорочення дефіциту торговельного балансу США, тоді як китайські чиновники заявили, що обидві сторони досягли «важливого консенсусу».

Однак жодна зі сторін не оприлюднила подробиць переговорів з віцепрем'єром Китаю Хе Ліфеном, заявивши, що спільна заява буде опублікована у понеділок.

Позитивні переговори між двома найбільшими економіками світу можуть допомогти збільшити попит на сиру нафту, оскільки торгівля між ними, яка наразі порушена величезними тарифами, що стягуються обома країнами, відновлюється.

«Оптимізм щодо конструктивних переговорів між США та Китаєм підтримував настрої, але обмежував деталі, а план ОПЕК щодо збільшення видобутку обмежував приріст», – сказав Тошітака Тадзава, аналітик Fujitomi Securities.

Тазава мав на увазі плани Організації країн-експортерів нафти та її союзників, відомих під загальною назвою ОПЕК+, прискорити зростання видобутку у травні та червні, що призведе до збільшення обсягів видобутку сирої нафти на ринку.

Однак опитування Reuters показало, що видобуток нафти ОПЕК у квітні дещо знизився.

Крім того, за словами офіційних осіб, переговори між Іраном та США стосовно вирішення суперечок щодо ядерної програми Тегерана завершилися в неділю в Омані, і заплановано подальші переговори, оскільки Тегеран публічно наполягав на продовженні збагачення урану.

Ядерна угода між США та Іраном може зменшити занепокоєння щодо зниження світових поставок нафти, що також може чинити тиск на ціни на нафту.

Минулого тижня енергетичні компанії США скоротили кількість робочих нафтових та газових бурових установок до найнижчого рівня з січня, повідомила енергетична сервісна компанія Baker Hughes (BKR.O).

Фото: Bloomberg

Теги за темою
США Китай
Джерело матеріала
loader