Єрмак запевнив, що Україна не отримувала жодних "американських пропозицій" про завершення війни
Єрмак запевнив, що Україна не отримувала жодних "американських пропозицій" про завершення війни

Єрмак запевнив, що Україна не отримувала жодних "американських пропозицій" про завершення війни

Ніяких "американських пропозицій" щодо припинення війни Україна не отримувала. Наразі тривають консультації з партнерами, але мова йде лише про обмін ідеями, а не про конкретні плани, розповів  в інтерв'ю в РБК-Україна  глава Офісу президента Андрій Єрмак.

- Жодних так званих "американських пропозицій" українська сторона не отримувала. На цих консультаціях, які були в Парижі, які були в Лондоні, які відбуваються онлайн, відбувається обмін певними думками, ідеями, - заявив Єрмак.

Він зазначив, що президент США Дональд Трамп узяв на себе місію посередника, який намагається вести діалог і з Києвом, і з Москвою.

- Позиція американців - закінчити цю війну. Але все, що з'являється в інформпросторі, може належати або одній стороні, або іншій. Американці не є учасниками цієї війни. Американці хочуть цю війну закінчити, - сказав глава ОП, застерігши від сприйняття заяв з боку Росії, адже «від них часто з’являються абсолютно нічим не обґрунтовані заяви".

Єрмак наголосив, що українська позиція залишається послідовною й базується на міжнародно визнаних принципах.  І що усі запропоновані Києвом плани - формула миру Зеленського, план перемоги, концепція внутрішньої стійкості - спираються на міжнародне право.

- Наша позиція полягає в тому, що нам потрібен справедливий і довгостроковий мир, забезпечений гарантіями безпеки. І тому ми продовжуємо наполягати, що як перший крок для початку будь-яких переговорів має бути оголошене 30-денне перемир'я, яке чітко моніторитиметься. Ми вважаємо, що лідерство має бути за американцями, які мають для цього всі можливості. Безумовно, за участю європейців, - підсумував Єрмак.

  • У квітні  ряд іноземних видань повідомляли, що США можуть визнати Крим російським у межах мирної угоди між Росією та Україною. 
  • 30 квітня українська та американська сторони підписали Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США -  Україна. Документ містить 9 основних положень. 
  • За словами президента Трампа, підписана угода обіцяє американцям велику вигоду, яка буде значно вищою, ніж вкладені гроші. 

 

Теги за темою
США Андрій Єрмак
Джерело матеріала
loader
loader