/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F6eca348ac35edad4306bbc6e0d03dff6.jpg)
У Ватикані шанують традиції: якою буде команда нового Папи Римського
Релігієзнавиця, докторка філософських наук Людмила Филипович в ефірі 24 Каналу зазначила, щовлада у Ватикані– це не двопартійна система, як, наприклад, у Великій Британії, Франції чи Сполучених Штатах. Якщо у випадку з Білим домом президент завершує каденцію – вся його команда залишає адміністрацію, то у Ватикані такий сценарій неможливий.
Яким буде правління нового Папи
"Там дуже цінується спадковість, включеність у внутрішнє життя, поступове зростання, досвід, який людина здобуває, обіймаючи різні посади. Церква функціонує як єдиний організм, попри те, що в ній є різні течії – умовно "ліберальні" чи "консервативні", – сказала Людмила Филипович.
Вона додала, що люди змінюються, але церква створює умови, щоб «корабель» не пішов на дно. У Ватикані завжди зберігається баланс: якщо хтось починає схилятися в один бік — обов'язково з'являється противага.
Гадаю, там ухвалюватимуть рішення не за принципом особистої лояльності – мовляв, я з команди Франциска чи ні. Люди у Ватикані достатньо розумні, щоб оцінювати кандидатів за професіоналізмом, а не за приналежністю до певної групи,
– додала Филипович.
Вона також підкреслила, що кадрова політика нового Папи навряд чи буде схожа на підхід Дональда Трампа. Ватиканська адміністрація, як і будь-яка ефективна структура, має свою інерцію. Вона не дозволяє системі розвалитися або зануритися в хаос. Тому навряд чи варто очікувати різких змін, але якщо вони й будуть – то виважені.
Ймовірно, підхід буде раціональним і прагматичним. На першому місці – інтерес церкви: не особисті амбіції Папи чи його найближчого оточення, не вплив окремих кардиналів, а благо всієї церкви, яка складається не лише з ієрархії, а й із мільярдів вірян по всьому світу.

