/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F104%2F7c36976e48c2f27913d5f4c803bd9a83.png)
"Загублене море" під США: як школяр натрапив на озеро, яке не може дослідити навіть наука
1905 року в штаті Теннессі 13-річний Бен Сендс натрапив на гігантське підземне озеро, досліджуючи печери Крейгхед.
Протиснувшись крізь вузький тунель, він опинився в просторій залі, частково заповненій водою, що простягалась далі, ніж сягало світло його ліхтаря.
Так було знайдено “загублене море” — підземне озеро, яке досі не має визначених меж.
Про це пише IFL Science.
Сьогодні дослідники знають, що видима частина озера сягає 243 метрів у довжину та 67 метрів у ширину.
Але справжні його масштаби досі залишаються загадкою: дайверам вдалося нанести на карту лише 13 акрів (понад 5 га), і кінець водойми вони так і не знайшли.
Озеро визнано найбільшим підземним у Північній Америці та має статус національної природної пам’ятки США.
Колись озеро намагались “розвідати” за допомогою райдужних форелей — туди випустили риб, сподіваючись, що вони знайдуть інші виходи.
Хоча форелі не змогли втекти, вони адаптувались до темряви, втратили частину пігментації і навчилися просити їжу у човнярів.
Печери Крейгхед, відомі ще від часів народу черокі, зберігають сліди людської присутності протягом століть — від артефактів корінного населення до графіті солдата Конфедерації 1863 року.
Тут також було знайдено останки гігантського плейстоценового ягуара, що, ймовірно, загинув, намагаючись вибратися з підземелля.
Нині ця унікальна система печер і підземного озера щороку приваблює понад 150 тисяч туристів — але її глибини ще чекають на своїх дослідників.
