Втрати посівів зростають: що відбувається з врожаєм у травні?
Втрати посівів зростають: що відбувається з врожаєм у травні?

Втрати посівів зростають: що відбувається з врожаєм у травні?

Ріст та розвиток с.-г. культур упродовж другої декади травня відбувався за умов повільного накопичення ефективного тепла та переважно достатнього вологозабезпечення на більшості територій України. Про це у своєму декадному звіті наголосили фахівці Укргідрометеоцентру, пише АПК-Інформ.

Ефективні опади, які відмічалися впродовж декади, сприятливо вплинули на розвиток ранніх культур та озимини, які перебували в стані максимального споживання вологи. Проте через нерівномірний розподіл опадів на багатьох площах південних і центральних областей створювалися умови для поширення та поглиблення ґрунтової посухи.

«Найгірша ситуація складалася в Дніпропетровській, Херсонській, центральних районах Харківської, багатьох районах Одеської областей. Наслідком посухи в комплексі із заморозками стала загибель на деяких площах озимини, ярини, ріпаку, передчасне пожовтіння листків нижнього ярусу, відсутність кущіння на посівах ярого ячменю, пошкодження стебел на посівах гороху», - йдеться в огляді.

При цьому фахівці відзначили, що небезпечним явищем, як і в попередній період, були заморозки на поверхні ґрунту, висоті 2 см та місцями в повітрі, які відмічалися впродовж декади. Низькі середні добові температури повітря та недостатня кількість ефективного тепла були малосприятливими для початкового розвитку теплолюбних культур, особливо в західних областях.

«Упродовж декади тривали негативні прояви заморозків, зокрема частково були пошкоджені рослини озимої пшениці, озимого ріпаку, гороху, кукурудзи, льону та плодових культур», - наголосили агрометеорологи.

Джерело матеріала
loader