Трамп запропонував Канаді протиракетний «Золотий купол» в обмін на суверенітет
Президент США Дональд Трамп заявив, що Канада хоче приєднатись до американського протиракетного «Золотого купола», але озвучив свої умови. Відповідний допис він зробив у соціальній мережі, передає «Главком».
«Я сказав Канаді, яка дуже хоче стати частиною нашої чудової системи «Золотого Куполу», що це коштуватиме $61 млрд, якщо вони залишаться окремою, але нерівною нацією, але це коштуватиме нуль доларів, якщо вони стануть нашим дорогим 51-м штатом. Вони розглядають цю пропозицію!», – написав президент США.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F0fefc2db05be77738ec3b9957c36d37f.jpg)
Допис почали активно обговорювати користувачі мережі. З'ясувалось, що будівництво Golden Dome System без Канади технічно можливе, але воно буде менш ефективним, значно дорожчим і створить стратегічні прогалини в обороні.
Водночас від канадців не було інформації, що вони розглядають пропозицію Трампа і також відсутні заяви про бажання доєднатись до цієї системи.
Втім, як стало відомо, Канада є учасником NORAD. Країна є ключовим партнером США у Північноамериканському командуванні протиповітряної оборони з 1958 року і арктична територія Канади є критично важливою для відстеження ракет, які можуть пролітати над Північним полюсом.
США можуть обійтися без Канади, використовуючи радари в Алясці та Каліфорнії, але це зменшить ефективність системи.
Вони це назвали «революційним переломним моментом» у захисті американської території від зовнішніх загроз.
Система буде багатошаровою, з використанням сучасних технологій і стане розширеною версією ізраїльського «Залізного купола», який вже довів свою ефективність.
За словами Трампа, нова система забезпечить надійний щит для США.
«Під час передвиборчої кампанії я пообіцяв американському народу, що побудую передовий протиракетний щит, щоб захистити нашу батьківщину від загрози ракетного нападу з-за кордону. І саме це ми робимо сьогодні», – сказав він.
Та додав, що «Золотий купол» зможе перехоплювати ракети,«навіть якщо вони будуть запущені з іншого боку світу і навіть якщо вони будуть запущені з космосу».
Проєкт уже закладено у законопроект про бюджет. Зазначається, що на початковому етапі передбачено $25 млрд, а загальна вартість може сягнути $175 млрд.
Президент заявив, що система буде повністю функціональною до завершення його другого терміну: січня 2029 року.
