/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F72%2Fab447f376c24d542432c951b4a588dff.jpg)
Трамп в захваті від атаки України на російські аеродроми, але боїться, що це ускладнить перемир’я – Axios
Про це повідомили джерела Axios.
Операція, яку Україна ретельно планувала і провела віддалено, знищивши десятки бомбардувальників, показала, що Київ має більше можливостей, ніж вважав Трамп, але водночас спровокувала Путіна на відповідь, про що той 'дуже рішуче' заявив Трампу під час їхньої розмови.
Трамп розповів близьким, що атака, ймовірно, призведе до серйозної реакції Росії, що може відкинути назад його дипломатичні зусилля, які нещодавно привели до перших прямих переговорів за три роки.
Один із радників Трампа порівняв Україну з 'чихуахуа, яка завдає шкоди більшому собаці', а інший співрозмовник зазначив, що президент хоче зупинити війну, тому такі атаки його засмучують, адже вони можуть її затягнути.
Водночас президент України Володимир Зеленський нагадав, що Путін давно відмовляється від перемир’я, і заявив у X, що Росія 'показує середній палець світу', продовжуючи удари та затягуючи дипломатію.
Білий дім також занепокоєний, адже атака зачепила бомбардувальники, які можуть нести ядерну зброю, що створює 'дуже небезпечну ситуацію', за словами американського чиновника.

