/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Faa3279c153cc4b362181edb49c72b466.jpg)
Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо забезпечення витрат на оборону
Як передає Укрінформ, про це йдеться в указі №433/2025, оприлюдненому на сайті Президента.
"Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю: увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 червня 2025 року "Про пропозиції до Бюджетної декларації на 2026–2028 роки за статтями, пов'язаними із забезпеченням національної безпеки і оборони України", - ідеться у документі.
Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Згідно з додатком, Кабінет Міністрів України указом зобов’язується визначити у 2026 - 2028 роках основним пріоритетом держбюджету- фінансування за статтями, пов'язаними із забезпеченням національної безпеки і оборони України.
Під час підготовки проєктів законів про Держабюджет на 2026 -2028 роки Кабмін має передбачити можливість корегування обсягу видатків на нацбезпеку з урахуванням воєнно-політичної обстановки.
Уряд має ужити заходів щодо забезпечення своєчасного та в повному обсязі фінансування у 2026–2028 роках на утримання особового складу сил безпеки і сил оборони України, стимулювання до проходження військової служби та служби в органах правопорядку, реалізацію соціальних гарантій. А також опрацювати питання щодо збільшення грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських.
Також згідно з указом, у 2026–2028 роках має бути забезпечене надання державної фінансової підтримки підприємствам оборонно-промислового комплексу.
Як повідомляв Укрінформ, 27 червня Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 червня цього року про застосування персональних санкцій проти 34 зареєстрованих у Росії юридичних осіб і 52 громадян РФ.

