/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb4433b1f0bf0d75b1f0c0735085cf36a.jpg)
Україна підтримала Паризьку декларацію про психічне здоровʼя у всіх сферах
Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я, передає Укрінформ.
"Для України, яка щоденно працює над відновленням системи охорони здоров’я в умовах війни, інтеграція психічного здоров’я у всі сектори залишається важливою складовою. Ми маємо будувати стійке суспільство, де підтримка ментального благополуччя — спільна відповідальність і держави, і громад, і роботодавців, і освітніх закладів. Для цього на рівні медзакладів розширюється перелік послуг та сервісів з психічного здоров’я для населення, у 124 лікарнях вже функціонують центри ментального здоров’я. Лише з початку року в Україні майже 2 тисячі медзакладів первинки надали психосоціальну допомогу близько 130 тисячам пацієнтам, які звернулися”, - зазначив голова української делегації, заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін.
Як зазначають в міністерстві, за останніми даними ВООЗ понад 150 млн людей у Європейському регіоні живуть із психічними розладами. При цьому кожен третій не отримує належної допомоги. Тому експерти закликають докорінно змінити підходи до захисту психічного здоров’я.
Україна разом з 33 країнами підтримала Паризьку декларацію, яка закликає до впровадження підходу підтримки ментального здоров’я в різних сферах життя. Це означає, що турбота про ментальне здоров’я має бути частиною всіх управлінських рішень — не лише в медичній системі, а й у школах, на робочих місцях, у соціальних службах та громадах, наголосили в МОЗ.
Як повідомлялося, за даними соціологічного дослідження «Ти як?», рівень задоволеності власним психологічним станом серед українців знижується: у 2022 році він становив 41%, на початок 2025 року впав до 36%. Залишаються високими рівні втоми, напруженості, страху та роздратування. Війна та пов'язані з нею виклики залишаються основним джерелом психологічного напруження. 83% опитаних відчувають високий рівень стресу, причому 78% безпосередньо пов'язують це з повномасштабним вторгненням.
Фото: МОЗ України
