/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F1d82dfdb8a1f6cd186f26d3d53ea1f05.jpg)
Гормональний розклад: як не збитися з біологічного ритму і почуватися добре
Розуміти, коли і які гормони включаються в нашому організмі, це не просто корисно, а життєво необхідно, якщо хочеться уникнути гормонального хаосу і жити на максимумі.
Наше тіло — це хитромудрий біологічний механізм із власним розкладом, де кожен гормон відіграє свою роль у потрібний час доби.
Почнемо з самого ранку. Поки світ спить, до 6-ї ранку, активно виробляється серотонін — він же гормон щастя. Це він відповідає за наш гарний настрій та емоційний баланс. Уявіть, що ви маленький заводик з випуску гарного настрою, що працює саме в цей час.
З 6 ранку на сцену виходить кортизол, гормон стресу та неспання. Не такий страшний, як здається: він допомагає нам прокинутися та налаштуватися на активний день, мобілізує сили. Тому, якщо з ранку відчуваєте приплив енергії — дякую кортизолу.
До 7 ранку мелатонін, гормон сну, закінчує свій виступ. Далі або вставати, або миритися з безглуздістю сну, адже його сила вже вичерпалася.
Годинникам у вісім організм починає випускати стероїди — гормони, які працюють над нашими м'язами та кістками. Якщо ви планували спорт чи просто розминку, це ідеальний час.
З 10 до 14 годин пік ДГЕА - гормону, що відповідає за пам'ять та увагу. Розумова робота, важливі проекти, концентрація — це легше дається саме в цей період. Тож якщо ви журналіст, студент чи просто хочете прокачати мозок, вибирайте цей проміжок.
А ось з 14 до 16 години настає та сама "полуденна дріма". Сонливість - це не лінь, а сигнал організму, що настав час відпочити. Легкий 20-хвилинний сончик і ви як огірок. До того ж, у цей час пік соматотропіну – гормону росту, який відповідає за відновлення. Після сну обов'язково легка розминка, щоб «розбудити» гормони.
До 17 години рівень кортизолу падає, і приймати важливі рішення краще не варто — організм уже не на піку готовності.
Надвечір, близько 21:00, мелатонін повертається. Тіло починає знижувати температуру, хочеться тепла і сну - сигнал, що час готуватися до відпочинку.
Загалом, наш гормональний розклад — як невидимий диригент нашого біологічного оркестру. Знаючи його, можна перестати боротися з собою і почати жити в гармонії з природою.
Раніше ми повідомляли, що лікують шлунок, зменшують набряки та прибирають зморшки: дієтологія про неймовірну користь абрикос.

