/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F0ffb1d225eac968caefe99073eac263c.jpg)
"Mavic для нас закрито": як Україна вирішує проблему нестачі дронів
Китайські обмеження на експорт дронів в Україну досягли критичної точки, що змушує українських військових стикатися з гострою нестачею популярних квадрокоптерів Mavic. Президент України Володимир Зеленський у травні повідомив, що "китайський дрон Mavic відкритий для росіян, але закритий для українців".
Як повідомляє РБК-Україна, дрони Mavic стали "робочою конячкою" для передової завдяки компактності та якісній камері. З початком повномасштабного вторгнення попит виріс у десятки разів - Україна "викуповує до 60% світового виробництва Mavic", як заявляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
У батальйоні ANTARES брак дронів почали відчувати ще рік тому. Командування Сил безпілотних систем ЗСУ підтвердило неофіційні обмеження з боку китайських виробників.
В умовах скорочення поставок військові шукають альтернативи. Командир взводу ударних БПЛА Єгор Фірсов підтверджує: "Ми знаємо є ряд нових аналогів від інших іноземних виробників". Підрозділи переходять на українські коптери та звертаються до волонтерів.
Міністерство оборони дозволило бригадам самостійно закуповувати дрони. Українські виробники можуть виробляти близько 4 мільйонів дронів на рік, з яких 1,5 мільйона БПЛА вже отримали бійці. Створено "маркетплейс" дронів DOT Chain Defence для спрощення закупівель.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fdf17e41c1bdda1a8d5afe3ce96a4f3b3.jpg)
Міністерство стратегічних галузей підтвердило створення щонайменше десяти аналогів китайського Mavic, включаючи розвідувальний дрон "Шмавік". Активно використовуються українські платформи "Мамба", "Шарк" та "Валькірія".
Директор компанії VPP Invest Вадим Горюшко вважає кризу стимулом до розвитку: "Ще один-два квартали і в нас буде повна незалежність від Китаю". Хоча повторити DJI Mavic неможливо через багаторічні інвестиції, Україна здатна створити більш надійну платформу.
Держава підтримує вітчизняних виробників, звільнивши дрони від мита й ПДВ. Розвиток відбувається через платформу Brave1 та випробувальний проєкт "Залізний полігон". Наприкінці 2024 року компанія Vyriy Drone зібрала перший FPV-дрон повністю з українських комплектуючих.
Також нагадаємо, Білий дім офіційно підтвердив припинення постачання зброї Україні.

