/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff0edb5962b2d7b3197e8c328a62372d5.jpg)
Викрадення Росією українських дітей може вважатися геноцидом - спецдоповідачка ПА ОБСЄ
По це в інтерв’ю Укрінформу сказала спеціальна доповідачка Парламентської асамблеї ОБСЄ, депутатка Риксдагу (парламенту Швеції) Каріна Одебрінк.
"Так, я вважаю, що ми можемо говорити про геноцид. І ордери на арешт, видані Міжнародним кримінальним судом щодо Владіміра Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової, підтверджують серйозність цих дій", - прокоментувала вона відповідне питання.
Спеціальна доповідачка ПА ОБСЄ також висловила переконання, що Путін зрештою сидітиме на лаві підсудних в Гаазі.
"Так, я твердо вірю, що це можливо, і я мушу в це вірити, бо втрата надії була б руйнівною. Сьогодні є надто багато причин для занепокоєння: агресивна війна Росії проти України, ситуація на Близькому Сході, реальна загроза міжнародному порядку, заснованому на правилах. Тож ми маємо зберігати віру в наші міжнародні інституції. Той факт, що Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Путіна і уповноваженої з прав дитини, має величезне значення, і ми повинні підтримувати це рішення. Якщо ні – ми ризикуємо мовчки погодитися з тим, що відбувається", - відповіла Одебрінк на питання, чи вірить, що Путіна судитимуть в Гаазі.
Вона вказала на те, що з кожним днем депортовані з України діти– "яким могли дати нові імена, нову ідентичність, яким забороняють говорити українською" – втрачають частину себе.
"Один рік у житті дитини – це дуже довго. І, думаю, Путін це розуміє. Чим довше вони залишаються там, тим більше забувають, звідки походять. І це жахає", - додала спецдоповідачка ПА ОБСЄ.
Поруч з цим, вона закликала не забувати і про 1,7 мільйона дітей, які усе ще живуть на окупованих територіях зі своїми родинами: "Вони також глибоко постраждали від цієї війни. Тож, хоча моя доповідь зосереджена на депортованих дітях, ми маємо пам’ятати, що всі українські діти потерпають".
Детальніше читайте в інтерв’ю за посиланням.
Як повідомляв Укрінформ, у травні операційна директорка ініціативи Bring Kids Back UA Дарія Зарівна заявила, що кількість депортованих Росією українських дітей може бути набагато більшою, ніж офіційно відома сьогодні цифра – 19 546.
Фото: OSCE Parliamentary Assembly
