/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F7dee19a04275e588c6ad1d36dbfb0cf3.jpg)
Українські переселенці є цінною частиною суспільства Польщі - дипломат
Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пьотр Лукасевич.
“Між 2008 і 2019 роками близько 13% польського ВВП було створено українцями, які проживали там, тобто до повномасштабного вторгнення, як члени наших громад, бізнесмени, люди, які там працюють тощо. Це реальний економічний вплив української меншини в Польщі. З моменту повномасштабного вторгнення у 2022 році зростання ВВП на 2,7% в принципі відбулося завдяки українським біженцям. 80% з них мають нормальну роботу, сплачують податки. Тож це вагомі економічні дані, які підтверджують тезу про те, що українці є частиною нашого суспільства, дуже цінною та дуже важливою частиною, і до них слід ставитися відповідно”, – зазначив глава посольства.
На запитання про те, чи слід очікувати змін в умовах соціальної підтримки переселенців, зокрема найбільш вразливих категорій, Лукасевич висловив упевненість, що жодних “драматичних змін” не відбудеться.
“До них досі ставляться як до біженців, які потребують підтримки, особливо, як ви сказали, до найбільш вразливих, і їм досі дозволено користуватися соціальними послугами, які пропонуються громадянам Польщі. Тож я впевнений, що на горизонті немає жодних драматичних змін, окрім деяких незначних коригувань, які є цілком нормальними в соціальній політиці будь-якої країни ЄС”, – додав глава посольства.
Як повідомляв Укрінформ, комісар ЄС із питань міграції Магнус Бруннер запевнив, що усі рішення про статус тимчасового захисту та умови перебування українців в країнах ЄС, як і їхнє повернення додому після досягнення сталого миру, будуть узгоджуватися з українською владою.
