Українську крилату ракету на 2500 км профінансує Німеччина – Горбулін, Бадрак
Українську крилату ракету на 2500 км профінансує Німеччина – Горбулін, Бадрак

Українську крилату ракету на 2500 км профінансує Німеччина – Горбулін, Бадрак

Ілюстративне фото запуску крилатої ракети "Нептун": Вікіпедія

Крім українських ракет-дронів, Німеччина профінансує розробку і серійне виробництво крилатих ракет дальністю до 2500 кілометрів. Про це у статті для LIGA.net розповіли Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, та Володимир Горбулін, перший віцепрезидент Національної академії наук, екссекретар Ради нацбезпеки та оборони.

Наприкінці травня стало відомо, що Німеччина підтримає виготовлення українських ракет-дронів "Барс" та "Лютий", й, разом з виділенням коштів на масштабування безпілотників-перехоплювачів, дотація становитиме 400 млн євро, розповіли аналітики.

Читайте також
Паляниця, Рута, Пекло. Навіщо Україна виробляє ракети-дрони та які в них перспективи

"Йдеться про фінансування закупівлі українських ракет-дронів "Барс" в межах нового пакета військової допомоги Україні на суму приблизно 5 млрд євро, що може свідчити про високий рівень потреби Сил оборони у такій зброї", – додали експерти.

За їх словами, вагомим доказом є те, що на початку травня Україна зверталась до німецького Міністерства оборони з проханням профінансувати саме ці ракети-дрони, а також ударні далекобійні безпілотні авіакомплекси "Лютий" та дрони-перехоплювачі VB140 "Фламінго".

ФРН забезпечить це фінансування у пакеті з підтримкою розробок і серійного виробництва крилатих ракет з дальністю до 2500 км – й це говорить про комплексний підхід у розвитку зброї, яка матиме чітко розподілені ролі під час комбінованих атак, наголосили Бадрак та Горбулін.

Вони додали, що сума німецьких інвестицій свідчить, що питання ракет в цілому, та ракет-дронів зокрема стало ще гострішим та актуальнішим на тлі бажання України досягти незалежності від партнерів у створенні та виготовленні ударних засобів.

"Ця теза, зрозуміло, присвячена політичним та технологічним складнощам в отриманні німецької крилатої ракети Taurus, однак рішення з фінансуванням саме українських розробок може виявитися не гіршим. Враховуючи здатність приватного оборонно-промислового комплексу до надзвичайних темпів розробок і виробництв", – підсумовують аналітики.

Читайте також
Балістика, народжена війною. Чому справжня ракетна програма – це тест на дорослість України
  • Для порівняння, крилата ракета "Довгий Нептун", якою вже били по окупантах, має дальність 1000 км. 2500 км – це відстань від лінії фронту до Сибіру. У березні президент Зеленський повідомляв, що в Україні випробували безпілотник, здатний долати 3000 км, але поки що уражень на таку відстань не було.
  • Крилаті ракети більш вразливі до систем ППО, на відміну від балістичних. Водночас український комплекс "Сапсан", що належить до останніх, має заявлену дальність 500 км.
Теги за темою
Німеччина
Джерело матеріала
loader
loader