/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2F15cc97ec7ff81fcacddb3cd3cba985ac.jpg)
Збільшити дохідність утричі: чим цікаві ініціативні групи для малих агровиробників
Збільшити дохідність утричі: чим цікаві ініціативні групи для малих агровиробників
Великі національні торговельні мережі готові надавати можливість для дрібного виробника, закуповувати ягоди, горіхи, нішеві крупи. Співпраця можлива у форматі Інноваційних груп дрібних агровиробників (SIGs — Small Innovation Groups), що наразі успішно застосовується в країнах Європейського Союзу і є частиною спільної аграрної політики.
Мета SIGs — допомогти виробникам обмінюватися досвідом, розробляти нові продукти, виходити на нові ринки, отримувати фінансування. Успішно реалізовані проєкти SIGs поширюються на загал за допомогою системи AKIS (Agricultural Knowledge and Innovation Systems).
За словами консультанта, начальника відділу трансферу знань управління сільського розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства Максима Кобизистого, малі виробники є надзвичайно важливими з погляду розвитку сільських територій.
«Разом легше підсилювати позиції на ринку, формувати більші партії продукції, налагоджувати нові канали збуту та застосовувати, відповідно, нові підходи у виробництві або створювати нову продукцію», — наголосив він під час вебінару «Інноваційні групи дрібних агровиробників (SIGs) як інструмент розвитку сільських територій».

