Богдан: Практика призначення виправних робіт замість тюремного строку для дітей є дієвою
Богдан: Практика призначення виправних робіт замість тюремного строку для дітей є дієвою

Богдан: Практика призначення виправних робіт замість тюремного строку для дітей є дієвою

Практика призначення для дітей у деяких випадках за вчинення злочинів виправних робіт або інших альтернативних санкцій замість тюремного строку є ефективною і потрібною в Україні, бо це - шлях до реабілітації дитини.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав начальник ювенальної поліції України Василь Богдан.

«Я вважаю, що така практика є ефективною і потрібною. Загалом це шлях до реабілітації дитини, а не до рецидиву», - вважає він.

Начальник ювенальної поліції зазначив, що у більшості випадків, коли йдеться, наприклад, про правопорушення, вчинені дітьми з необережності, під впливом однолітків чи складних життєвих обставин, суворе покарання у вигляді позбавлення волі не лише не допомагає, а іноді й шкодить.

За його словами, їхня мета – як поліції, ювенальної превенції, частини держави – не зламати дитину, а допомогти їй переосмислити свої дії, щоб вона зрозуміла, де невірно прийняла рішення і що саме мала зробити в тій чи іншій ситуації, допомогти їй змінитися та вийти на правильний шлях.

«І саме виправні роботи або інші альтернативні санкції замість тюремного строку дають їй можливість це зробити. Така форма відповідальності також дозволяє нам не відривати дитину від соціалізації, забезпечити її зв'язок із сім'єю і при цьому вчить, що за всі свої вчинки потрібно відповідати», - зазначив Богдан.

Він пояснив, що якщо це поєднано з виховною роботою, участю психологів, підтримкою громади, то тут спільний ефект може бути набагато сильнішим, аніж від класичної каральної моделі.

Начальник ювенальної поліції поінформував, що наразі вони з Офісом генпрокурора реалізують пілотний проєкт щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, що дає позитивні результати.

Тому, на його думку, цю практику потрібно не просто підтримувати, а й системно масштабувати по всій Україні – звісно, із застереженням, що м’яке покарання потрібно застосовувати тільки у тих випадках, коли це дійсно доцільно.

«Тобто, не потрібно усіх підряд звільняти від позбавлення волі, не потрібно це робити у ситуаціях із серйозними наслідками чи у випадку вчинення повторних злочинів», - сказав Богдан.

Як повідомлялося, на Кіровоградщині підлітка засудили до виправних робіт замість тюремного строку.

Теги за темою
поліція Діти
Джерело матеріала
loader