Брюссель вважає, що кластер «Фундаментальні сфери» з Молдовою може бути відкритий
Брюссель вважає, що кластер «Фундаментальні сфери» з Молдовою може бути відкритий

Брюссель вважає, що кластер «Фундаментальні сфери» з Молдовою може бути відкритий

Молдова досягла значного прогресу на шляху євроінтеграції, отже кластер Fundamentals готовий до відкриття.

Про це заявив президент Ради ЄС Антоніу Кошта на пресконференції за результатами саміту ЄС-Молдова 4 липня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Оцінка (Європейської) Комісії чітка: прогрес Молдови на шляху до Європейського Союзу є вражаючим. Лідери Європейського Союзу одноголосно визнали це минулого тижня на засіданні Європейської Ради… Оцінка Комісії - кластер «Фундаментальні сфери» готовий до відкриття. Зараз час пришвидшити нашу роботу та зробити наступний крок», - заявив Кошта.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн своєю чергою зазначила, що має великий досвід у процесах приєднання і вражена тим, як швидко та якісно Молдова просувається та проводить реформи, які є складними та важливим для конкурентоспроможності країни.

«Комісія може рекомендувати Раді ЄС, що Молдова готова відкрити перший кластер (переговорів про приєднання) зараз. М'яч на боці Ради, але я справді глибоко переконана у цих чудових результатах. Знадобиться зовсім небагато часу, щоб завершити цей перший крок до відкриття першого кластера для Молдови», - сказала фон дер Ляєн.

Кошта також наголосив, що зміцнення безпеки та стійкості Молдови є ключовим напрямком підтримки з боку Євросоюзу.

«Ми твердо переконані, що люди Молдови мають робити свій вибір, а не ті, хто прагне маніпулювати, розділяти чи підривати їхню демократичну волю. Ми маємо спільну мету – побудувати вільну, безпечну та мирну Європу; Європу, засновану на демократії, верховенстві права та спільних цінностях…Майбутнє Молдови — в Європейському Союзі. Це наша спільна мета, і Європейський Союз тут, щоб підтримувати Молдову на кожному кроці цього шляху»,- запевнив Кошта.

Він також додав, що ЄС відданий ідеї членства України, Молдови та країн Західних Балкан. При цьому підкреслив, що процес до членства є важким і потребує часу та багато зусиль.

Саміт ЄС-Молдова став першим подібним в історії.

Як повідомляв Укрінформ, речник Єврокомісії 1 липня заявив, що питання роз’єднання України та Молдови у перемовинах про вступ до Європейського Союзу має вирішуватися на рівні держав-членів ЄС, Єврокомісія не наполягатиме на такому розвитку подій.

Теги за темою
Євросоюз Молдова Єврокомісія
Джерело матеріала
loader
loader