/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1a9e49069e0b6d011c6f75b606ba5fbb.jpg)
BlackRock припинила пошук інвесторів для фонду відновлення України після перемоги Трампа - Bloomberg
Про це Bloomberg повідомили анонімні джерела, обізнані з перемовинами, передає Укрінформ.
За словами джерел, фонд, який мав бути представлений на Конференції з відновлення України в Римі наступного тижня, був близький до отримання початкової підтримки від організацій, які підтримуються урядами Німеччини, Італії та Польщі. Однак у січні BlackRock вирішив призупинити переговори з інституційними інвесторами через відсутність інтересу на тлі зростаючої невизначеності щодо майбутнього України.
Трамп проводив свою передвиборчу кампанію, обіцяючи негайно закінчити війну в Україні. З моменту інавгурації на початку року президент США конфліктував з президентом України Володимиром Зеленським і кремлівським диктатором Володимиром Путіним і висував суперечливі пропозиції щодо подальших кроків, водночас натякаючи на припинення військової підтримки України з боку США.
У грудні уряд США був помітно відсутній серед спонсорів фонду.
Торік Філіп Хільдебранд, віцеголова BlackRock, заявив, що Фонд розвитку України був на шляху до залучення щонайменше 500 мільйонів доларів від країн, банків розвитку та інших грантодавців, а також 2 мільярдів доларів від приватних інвесторів. Тоді ж Гільдебранд заявив, що це може об'єднати консорціум інвесторів, які могли б профінансувати щонайменше 15 мільярдів доларів на реконструкцію України. Загальна вартість відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії була оцінена Світовим банком та іншими організаціями в лютому в понад 500 мільярдів доларів.
Представник BlackRock заявив, що компанія завершила свою безкоштовну консультаційну роботу щодо Фонду розвитку України в 2024 році і на сьогодні не бере участі в «жодних активних мандатах» з українським урядом. «Єдині розмови, які впливають на наше прийняття рішень — це розмови з нашими клієнтами», — додав представник.
За словами деяких джерел, BlackRock мала намір оголосити про створення фонду в Італії під час Конференції з відновлення України 10-11 липня, на яку мають прибути прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні та Володимир Зеленський, хоча графік проведення конференції ніколи не оприлюднювався. Франція працює над пропозицією щодо фонду, який замінить скасовану ініціативу BlackRock, але не зрозуміло, наскільки ефективним буде новий план без підтримки США, повідомили джерела.
Як повідомляв Укрінформ, у 2022 році Мінекономіки України підписало з інвестиційною компанією BlackRock меморандум про взаєморозуміння; компанія надасть консультації та сприятиме створенню платформи для залучення приватного капіталу до відновлення України.
До того Президент Володимир Зеленський обговорив із головою найбільшої у світі інвестиційної компанії BlackRock Ларрі Фінком можливості залучення державних і приватних інвестицій в Україну.

