/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fc82128afc6809f7cc625db70fe4c2879.jpg)
Пісторіус відвідає США і обговорить підтримку України
Про це повідомив речник Міноборони ФРН Мітко Мюллер на брифінгу в понеділок, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Міністр буде у Вашингтоні приблизно через тиждень і проведе обмін думками зі своїм колегою», - сказав речник.
За його словами, йтиметься насамперед про довготривалу підтримку України в галузі протиповітряної оборони, зокрема систем ППО і боєприпасів для них.
Це те, чого потребує Україна, сказав Мюллер і додав, що також вона потребує далекобійної зброї, тому ФРН хоче інвестувати в її виробництво безпосередньо в Україні, тому що там є потужності, які німецькі партнери хочуть використовувати, сказав Мюллер.
Підтримка України – це довгостроковий процес, німецька сторона постійно спілкується з українськими Збройними силами, відповідну співпрацю координує спеціальний штаб з питань України, який існує в Міністерстві оборони ФРН вже три роки, підкреслив представник МО.
Речниця МЗС Німеччини Катрін Дешауер додала, що Берлін перебуває в постійному діалозі з партнерами, включаючи американських.
«Нас об'єднує спільна мета: ця жахлива війна, яку Путін розв'язав три роки тому, має закінчитися, і Україна повинна підійти до переговорів з позиції сили. І це включає нашу постійну підтримку. Ми, як німецький уряд, робимо все можливе та прагнемо підтримувати Україну різними способами. Це, звичайно, включає постійну та потужну підтримку, зокрема безпеково-політичну підтримку. Це фундаментальна позиція, яка також підкріплена діями», - заявила вона.
За словами речниці, підтримка України в політичному, економічному, гуманітарному плані, а також у плані політики безпеки є надзвичайно важливою для Берліна, що було підтверджено візитом міністра закордонних справ Йоганна Вадефуля в Україну минулого тижня. Вона назвала «вражаючим доказом цього» участь низки представників оборонних компаній у цьому візиті до Києва.
Як повідомлялось, генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав Сполучені Штати продовжувати надавати оборонну допомогу Україні, водночас висловивши розуміння занепокоєнням Вашингтона через поступове виснаження власних запасів боєприпасів.
