/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F2306bc19c25ab626d5f1f4b98219fa07.jpg)
Чернишов став найвищим посадовцем з часів Лазаренка, якому вручили підозру, - директор НАБУ
Віцепрем’єр-міністр з питань національної єдності Олексій Чернишов став найвищим чинним посадовцем виконавчої влади, якому було оголошено підозру з 90-х років
Про це Укрінформу сказав директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос.
"У цій справі основне – досягнутий результат. Пред'явлені підозри всім фігурантам кримінального провадження і найголовніше – вручена підозра чинному віцепрем'єр-міністру, найвищій посадовій особі в системі органів виконавчої влади, яка коли-небудь отримувала підозру від НАБУ і взагалі від правоохоронних органів, якщо не враховувати прем’єр-міністра, котрий уже був колишнім у 1990-ті роки (Павло Лазаренко, – ред.). А коли говорити про сучасну історію України, після Майдану, то віцепрем’єр-міністр – найвищий посадовець у системі виконавчої влади, який під час свого перебування на посаді, зберігаючи відповідний вплив, отримав підозру від НАБУ", - розповів він.
За його словами, справа Чернишова доводить незалежність НАБУ і САП, адже підозра була вручена саме під час перебування чиновника на посаді, попри його статус і вплив.
У справі кілька епізодів:
- Замах на зловживання службовим становищем — підписання інвестиційних договорів між держпідприємством і приватною компанією, які не були повністю реалізовані.
- Отримання та надання неправомірної вигоди — знижки на квартири, які були оформлені на пов’язаних з Чернишовим осіб та інших посадовців. Цей епізод вважається завершеним.
Інші епізоди ще розслідуються.
Кривонос також запевнив, що спроби тиску чи домовленостей щодо справи не мали успіху.
"Дивіться, віцепрем’єр-міністр не уник відповідальності. Значить, нікому нічого не вдалося, навіть якщо і намагалися", - сказав він.
Що відомо про справу Чернишова
Міністра підозрюють у зловживанні службовим становищем й одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе і третіх осіб. Чернишов став шостим підозрюваним у справі про масштабну корупційну схему.
27 червня у Вищому антикорупційному суді Чернишову обрали запобіжний захід.
Вищий антикорупційний суд 2 липня оголосив рішення не задовольнити клопотання про відсторонення з посади віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності Олексія Чернишова. Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура просили відсторонити посадовця на 2 місяці.
2 липня за Чернишова внесли заставу 120 млн грн.

