Лише 10% ветеранів і 15% внутрішньо переміщених осіб отримали доступ до перекваліфікації 2023 року, що є критично низьким показником. Крім того, існує суттєва вікова дискримінація (ейджизм) — 60% роботодавців віддають перевагу кандидатам молодше 40 років і лише 15% пропонують безбар'єрні умови праці для інвалідів. Про це пише Андрій Длігач, голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України, керівник проєкту «Голос Громадянського суспільства», в статті "Стратегії ринку праці, які можуть зробити Україну сильною".
Потрібні комплексні програми реінтеграції, такі як психологічна допомога, перекваліфікація та менторство, а також цільові державні стимули для боротьби з дискримінацією. Адаптація освіти до ринкових потреб є імперативом.
Реалізація таких програм дасть можливість тисячам ветеранів і ВПО не просто знайти роботу, а стати повноцінними учасниками економіки, створюючи додану вартість. Наша мета — підвищити працевлаштування ВПО до 80–85%, а ветеранів — до 90% протягом наступних 3–5 років.
Завдяки цілеспрямованому перенавчанню та інвестиціям у професійну освіту, ми можемо закрити до 50% існуючого дефіциту кадрів у ключових галузях, одночасно знижуючи соціальне навантаження, оскільки люди стануть самозабезпеченими платниками податків.
З іншими статтями автора можна ознайомитися за посиланням.