/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F872c2ea11f181a427552aabe42eb347f.jpg)
У Чехії розпочали розслідування проти компаній, які постачали підсанкційні товари до Росії
Про це повідомляє Euractiv із посиланням на чеське видання Denik N, передає Укрінформ.
Чеська влада два тижні тому почала перевіряти інформацію зі списку, в якому вказано вісім чеських фірм, підозрюваних в обході обмежень на експорт до Росії.
Згідно з митними документами, отриманими журналістами, металорізальні верстати, що підпадають під санкції ЄС, потрапили до Росії у 2023 році.
В одному випадку експорт здійснювався через Сербію. Обладнання проходило через дві сербські фірми, FAF Invest та Vamars, які почали працювати лише після повномасштабного російського вторгнення Росії в Україну.
Жодна з них не має попереднього досвіду діяльності в машинобудівному секторі та навіть власних вебсайтів.
Серед названих чеських фірм вказано компанію Pilous з міста Брно. Незважаючи на санкції, її машинне обладнання – в упаковці з маркуванням бренду Pilous – продовжують з'являтися за адресою її колишньої дочірньої компанії в Санкт-Петербурзі (РФ).
Сама ж фірма стверджує, що втратила контроль над своєю дочірньою компанією після вторгнення РФ в Україну.
Як повідомляв Укрінформ, ще у листопаді 2024 року державні органи Чехії розглядали справи десятків компаній за підозрою в обході антиросійських санкцій та постачанні товарів в РФ через треті країни. За даними ČT24, подібним чином діє компанія Ferrit, яка постачає своє гірничодобувне обладнання в Росію через Туреччину і Казахстан.
Фото: pixabay
