Втекти від реальності: новий тренд "кемпінгу у ванній" стає популярним серед зумерів
Втекти від реальності: новий тренд "кемпінгу у ванній" стає популярним серед зумерів

Втекти від реальності: новий тренд "кемпінгу у ванній" стає популярним серед зумерів

Тренд "кемпінгу у ванній" став захоплювати покоління Z молоде покоління, яке так намагається позбутися від соціального тиску та знайти "свій простір". Водночас профільні фахівці кажуть, що такі дії можуть мати серйозний вплив на психічне здоров'я молоді.

Новий тренд уже став неймовірно вірусним серед англомовних користувачів соцмереж і продовжує завойовувати прихильність серед молоді, повідомляє New York Post.

Загалом суть цієї терапії більш відому як назвали "кемпінг у ванній" полягає в тому, що люди практикують її як у громадських, так і в домашніх вбиральнях, і вона може тривати годинами.

"Я — кемпер у туалеті. Щоразу, коли я відчуваю перенасичення — на вечірці чи навіть вдома, я просто йду у ванну кімнату трохи перезавантажитися", — заявляє блогер під ніком @Hendo у відео, яке набрало понад 135 тис. переглядів.

Цей тіктокер із Чикаго стверджує, що займається "туалетним кемпінгом" уже 20 років та зізнається: іноді він може сидіти у ванній "буквально годинами, просто думаючи про життя".

"У ванній нічого не відбувається. Немає вікон, на які можна подивитися. Тільки я і я — наодинці з собою", — каже він.

Ще один тіктокер з ніком @callmenationyt говорить, що теж прихильно ставиться до "кемпінгу у ванній" та що давно займається цим.

"Кемпінг у туалеті — мабуть, одне з п’яти найкращих рішень, які я ухвалив у 9 років", — зізнається тіктокер.

Водночас психологи вважають, що довге сидіння у ванній або душі може бути ознакою проблем із психічним здоров’ям.

"У деяких випадках люди, які борються з депресією, можуть сидіти в душі тривалий час. Такі дії можуть свідчити про глибші психологічні проблеми", — пише експертка з медіапсихології Синтія Вінні.

Реакція соцмереж

Новий тренд серед молоді активно обговорюють у коментарях до згаданих роликів. Загалом користувачі закликають використовувати "кемпінг" не тільки як форму ментального "детоксу", але й знати, що є таке місце в домі, де "ніхто тебе не турбує".

Найбільше дописувачі вподобали наступні репліки:

  • "Я просто сиджу на унітазі та дивлюся TikTok прямо зараз";
  • "Іду в туалет, щоб або слухати музику, або нескінченно гортати стрічку";
  • "Кемпери в туалеті на роботі, які просто сидять у кабінці, коли мені реально треба, — доводять до сказу";
  • "О Боже, я думала, це просто моя дивна звичка! Ванна завжди була моїм безпечним простором. Коли переїжджаю — це перше місце, яке оцінюю для комфорту";
  • "Це була єдина кімната, де я відчував себе в безпеці. Страждав від багатьох панічних атак, що тривали всю ніч";
  • "Я постійно ховався у ванній, коли мої батьки сварилися, а тато напивався. У моїй кімнаті немає замка, тож я просто сидів там годинами… Це насправді трохи сумно".

Раніше Фокус повідомляв, що лише зумери не справилися з вкручуванням лампочки. Дослідники були шоковані тим, що це покоління має серйозні проблеми з виконанням простих завдань — від вкручування лампочки до базових практичних дій.

Згодом стало відомо, що зумери не відокремлюють брехню від правди. Попри поширену думку про те, що сучасна молодь природним чином орієнтується в цих водах краще, ніж старші покоління, останні дані малюють набагато складнішу і сумнішу картину.

Джерело матеріала
loader
loader