/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F52b80b49cb34b277ffbe652febe674ac.jpg)
На конференції URC у Римі показали «Цитадель» - сталеві укриття для захисту українських школярів від обстрілів
Укриття спроєктоване з урахуванням особливостей освітнього середовища. Це циліндричні конструкції діаметром 2,4 м, які монтуються в землю на глибину до 5 м на шкільних подвір’ях або поруч із будівлями. Модуль для шкіл у межах проєкту «Цитадель» розрахований на 48 людей, а кілька модулів можна об'єднувати у складні конфігурації. Створила «Цитадель» Група Метінвест, у партнерстві з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України за підтримки Міністерства розвитку громад і територій.
«Ми вже маємо значний досвід у виробництві й застосуванні сталевих підземних укриттів — «криївок» для поясів оборони та операторів дронів. З них також побудований перший в історії України підземний шпиталь та командні центри бригад, які довели свою ефективність у бойових умовах. Тепер ми готові масштабувати ці рішення для шкіл. Це шлях до збереження нашого майбутнього, наших дітей. Ми інвестуємо в безпеку, у відновлення, бо це наша відповідальність як Групи Метінвест. Це принципова позиція нашого акціонера, Ріната Ахметова, і вона є основою нашого бізнесу», — зазначив операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко.
Модульність і універсальність конструкції дає змогу адаптувати її до різних умов і об’єктів — шкіл, лікарень, промислових підприємств, житлових районів і прифронтових територій. Герметичні сталеві секції легко поєднуються в блоки, а монтаж займає лише кілька днів. Укриття можуть слугувати як тимчасовим, так і довготривалим рішенням. Всередині укриття передбачено місця для сидіння, за потреби — для сну, санвузол, освітлення, вентиляцію. Укриття автономне — витримує обстріли й не потребує підключення до зовнішніх джерел живлення та водопостачання.
«Безпечні укриття в українських школах — життєва необхідність. Усі діти мають отримати надійний захист. «Цитадель» — саме таке рішення: швидке, ефективне, відповідає сучасним стандартам безпеки. Його можна застосовувати по всій країні», — каже голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин.
URC 2025 — четверта міжнародна конференція, присвячена швидкому відновленню та довгостроковій реконструкції України. Подія об’єднала представників урядів, міжнародних організацій, фінансових установ, великого бізнесу, муніципалітетів і громадянського суспільства. Серед головних тем — мобілізація бізнесу для відбудови, розвиток людського капіталу, відновлення громад і регіонів, а також євроінтеграція.

