Служба безпеки та Офіс генерального прокурора заочно повідомили про підозру українському бізнесмену Сергію Курченку у привласненні українських підприємств та розграбуванні надр на тимчасово окупованих територіях. Підозру також оголошено іншим ділкам, повідомляє СБУ.
Зокрема український бізнесмен-втікач та група російських посадовців і ділків привласнили та незаконно експлуатували значну кількість комплексів вугледобувної, металургійної та коксохімічної промисловості.
Розслідування встановило, що фігуранти провели ці оборудки на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей упродовж 2017 – 2021 років. “Після «приватизації» підприємств вони незаконно використовували потужності цих комплексів, а також здійснювали видобуток і вивезення корисних копалин, розграбовуючи українські ресурси. Зловмисники незаконно постачали видобуті копалини до РФ та інших країн”, – йдеться у повідомленні.
Під час розслідування слідчі СБУ з'ясували, що за період з 2017 року ділки вивезли щонайменше:
- вугільної продукції на понад 6 млрд грн;
- металопродукції на 47,3 млрд грн;
- коксохімічної продукції на понад 1,6 млрд грн.
Окрім Сергія Курченка у злочинну групу, яка організувала привласнення підприємств також входять:
- заступник міністра економічного розвитку РФ Сєргєй Назаров;
- начальник Департаменту Міністерства економічного розвитку РФ Вадім Павлов;
- інші громадяни РФ та України, які перейшли на бік ворога.
Фігурантам про заочну підозру за воєнні злочини: розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України). За цими статтями підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.
Раніше СБУ та ОГП заочно повідомили про підозру колишньому міністру сільського господарства РФ, діючому заступнику голови російського уряду Дмітрію Патрушеву за вчинення воєнних злочинів в Україні. Патрушев організував масове викрадення 4 млн тонн зерна з тимчасово окупованих регіонів України на загальну суму понад 23 млрд гривень.