Сергій Курченко
  • Дата народження
    21 вересня 1985
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Курченко
3533

Сергій Курченко

Сергій Курченко: скороспілий мільярдер, або Як стати президентською кишенею?

Сергій Курченко - Фото 1

Простий кур'єр, який став олігархом – саме так розповідає про себе Сергій Курченко. Але наскільки правдива його історія? Чому українському підприємцеві доводиться ховатися в Москві? Для чого він настирливо телефонує Ігорю Коломойському? 

  1. Біографія
  2. Кар'єра
  3. Освіта
  4. Бізнес
  5. Сім'я
  6. Компромат і скандали
  7. Статок

Біографія

Курченко Сергій Віталійович з'явився на світ 21-го вересня 1985-го року. Він народився в місті Харків.

Про сім'ю та дитинство нинішнього олігарха в пресі не повідомляється.

Кар'єра

Перш ніж вивчитися, Сергій Курченко неабияк потрудився.

У 2001-му році він влаштувався на роботу в компанію «Експогаз». Його кар'єрний ріст був стрімким і високим. Усього за 4 роки він виріс від кур'єра до заступника комерційного директора.

Освіта

У 2002-му році Сергій Курченко надовго взявся за навчання. Спершу він навчався на факультеті економіки та підприємництва Харківського політехнічного інституту. У 2008-му році Сергій вивчав особливості інтелектуальної власності. Далі він навчався в юракадемії за спеціальністю «правознавство».

Бізнес

Сергій Курченко - Фото 2

Свою підприємницьку діяльність Сергій Курченко почав ще у 2004-му році. Він стартував зі сфери нерухомості. Початковий капітал колишнього кур'єра становив 200 тис. USD. Як пізніше розповідав Сергій Курченко, частину цих грошей він назбирав із заробітків, інша частина була взята у кредит.

У 2008-му році його бізнес сильно розрісся. Тоді Сергій відійшов від нерухомості і ґрунтовно взявся за торгівлю нафтопродуктами. На той момент річний оборот його бізнесу становив 300 млн USD.

Як повідомляють деякі джерела, у 2009-му році Сергій Курченко заснував групу компаній «Газ Україна». Її представники спростовують ці відомості. 

Варто відзначити, що у 2012-му році компанія придбала футбольний клуб «Металіст». Його співвласником і президентом став Сергій Курченко. Ховаючись в Росії від гонінь із боку української влади, олігарх не зрікся свого футбольного клубу. 

Правда, проблеми Курченка спричинили низку неприємностей для ФК. Зокрема, клуб втратив належну фінансову підтримку. Проте Сергій Курченко заявив, що не має наміру продавати «Металіст».

Основним промислом групи компаній «Газ Україна» була торгівля зрідженим газом і нафтопродуктами. До її складу також входила широка мережа автозаправок. У 2013-му році в «Газ Україна» увійшло підприємство «СЄПЕК».

Серед активів «СЄПЕК» також мережа газових заправок у Німеччині та великий український медіа-холдинг «UMH Group». Крім того, Сергій Курченко придбав акції «Брокбізнесбанку».

Підприємцю також належить футбольний стадіон «Металіст».

У лютому 2014-го року, після Євромайдану, Сергій Курченко втік із України. За деякими даними, підприємець виїхав до Білорусі, а потім відправився в Росію. У вересні того ж року Сергій Курченко розповів у інтерв'ю, що має намір побудувати бізнес у Росії та зберегти свої українські активи.

Сім'я

Після втечі з України Сергій Курченко осів у маєтку, розташованому в елітному районі Москви. Разом із ним на Рубльовці проживає нова дружина – російська театральна актриса Олена Римаренко. У пари двоє дітей.

У 2013-му році в пресі поширилися чутки про роман Сергія Курченка з російською телеведучою Тіною Канделакі. Ці подробиці повідомила її колега Ксенія Собчак. Крім того, стало відомо, що Тіна Канделакі подорожує на приватному літаку українського олігарха.

Від коментарів з цього приводу не утримався банкір Ігор Коломойський. Він попередив Сергія Курченка про можливу кастрацію.

Сергій Курченко лише віджартувався. За словами олігарха, його дружина готова до будь-яких провокацій від жовтої преси.

Сергій Курченко - Фото 3

У 2014-му році стало відомо, що в олігарха з'явилася нова коханка. Нею виявилася пишногруда Міс Москва – Олена Клименко.

Сергій Курченко - Фото 4

Компромат і скандали

Сергій Курченко - Фото 5

Підприємницька діяльність Сергія Курченка неодноразово підозрювалася у використанні «брудних схем».

У 2012-му році Україна дізналася про Сергія Курченка завдяки журналу «Forbes». Пізніше з'ясувалося, що юний олігарх є членом так званої сім'ї Януковича. Він був залучений у протизаконні схеми президента та його близького оточення, які дозволили збагатитися. Особливо щільно Курченко співпрацював із сином тодішнього президента – Олександром Януковичем. 

Стати скороспілим мільярдером 27-річному хлопцю допомогли система відкатів і тіньовий бізнес. Для здійснення брудних схем Сергій Курченко створював фіктивні компанії. 

Пізніше з'ясувалося, що ці юрособи зареєстровані за адресами, де знаходяться житлові квартири. Також з'ясувалося, що у 2009-му році компанія «Газ України», що належить Сергію Курченку, торгувала контрабандним газом. Ще одним способом швидкого збагачення стали постійні держзамовлення, що гарантують стабільні фінансові потоки в бізнес молодого олігарха.

Сергія Курченка називають кишенею Віктора Януковича.

У 2013-му році молодий олігарх придбав медійний холдинг «UMH Group», що належав тоді Борису Ложкіну. До речі, колишній власник медійної компанії пізніше очолив Адміністрацію Президента Петра Порошенка. Варто зазначити, що в «UMH Group» входило видання «Forbes». Подейкують, що новий власник увів жорстку цензуру у свої медійні ресурси. Із огляду на це, їх залишило декілька журналістів та редакторів.

У березні 2014-го року Євросоюз і Канада ввели проти Курченка фінансові санкції. Його банківські рахунки також заморожені швейцарським урядом.

Крім того, підприємець-утікач звинувачується в незаконному ввезенні та реалізації нафтопродуктів. Така злочинна схема призвела до втрат держбюджету у розмірі 7 млрд грн. Сергій Курченко звинувачується у привласненні держмайна, через що оголошений у розшук. На його активи та особисту власність накладено арешт. Компанія «СЄПЕК» була визнана злочинною організацією.

У результаті санкції проти Сергія Курченко ввели також самопроголошені ЛНР і ДНР. Крім того, Сергій Курченко порушив закон України, що забороняє подвійне громадянство. Бізнесмен прийняв громадянство РФ.

У 2015-му році так звана Генпрокуратура самопроголошеної ДНР повідомила про аферу, яку провернув Сергій Курченко. Олігарх підписав із урядом ДНР контракт про постачання бензину. Підприємець отримав платню, але пальне так і не надав.

У тому ж році на матчі «Карпати-Металіст» фани харківської команди прямо на трибунах спалили Сергія Курченка, а точніше – його опудало. Після цього преса зарясніла повідомленнями про те, що Сергій Курченко помер.

Те, що відбулося, було знято на відео.

Попри ненависть фанів, олігарх повідомив, що не має наміру продавати свій футбольний клуб. Причина в тому, що він його купив.

У 2017-му році Генпрокурор України Юрій Луценко заявив: Міхеіл Саакашвілі співпрацює з Сергієм Курченком. Цей факт підтверджують кілька телефонних записів. За словами Луценка, олігарх перерахував колишньому президенту Грузії півмільйона доларів для проведення мітингів в Україні.

Разом із тим Курченко і Саакашвілі стверджують, що не знайомі один із одним. Телефонні записи свідчать про зворотне. Один із них потрапив у мережу.

Адвокати Міхеіла Саакашвілі заявляли, що телефонні записи є підробками. Пізніше це твердження спростувала експертиза.

Сергій Курченко зі свого боку  подав до суду на Юрія Луценка. Олігарх звинувачує генпрокурора в приниженні честі та гідності.

Трохи пізніше генеральна прокуратура України, діючи згідно з рішенням суду, заарештувала медійний холдинг «UMH Group», що належить Сергію Курченку. 

Підприємець назвав подію помстою Петра Порошенка та Юрія Луценка. Він також зазначив, що зараз в Україні ведеться розправа з тими, хто не побажав співпрацювати «з корупційним жиробасом Порошенком». У діях влади Курченко також побачив спроби брутального придушення свободи слова.

У 2018-му році стало відомо, що Антимонопольний комітет оштрафував Сергія Курченка на 15 млн грн. Але, схоже, олігархові не доведеться платити. Подейкують, що у Сергія Курченка залишилися надійні зв'язки серед чинної влади. 

Цікавий факт був з'ясований навесні 2018-го року. Як повідомив політолог Михайло Чаплига, ухилятися від розглядів НАБУ Сергію Курченку допомагає колишній охоронець Володимир Гончар. У період із 2009-го по 2017-й рр. він охороняв олігарха. Тепер же Володимир Гончар працює в НАБУ. Політолог сумнівається, що у Національному антикорупційному агентстві не знають про співпрацю Гончара з Курченком.

Деякі експерти зазначають: справи проти молодоолігархіа стали відкривати з 2014-го року, виключно на хвилі патріотизму. Подейкують, що всі ці розгляди – не що інше, як спектакль для народу.

Сам же Курченко скаржиться на проблеми в Україні, які в особливому обсязі йому створюють Дмитро Фірташ і Віталій Кличко. Про це у 2014-му році він розповів нікому іншому, як Ігорю Коломойському. У мережі з'явився запис телефонної розмови, в якій олігарх-утікач просить про допомогу новоспеченого губернатора Дніпропетровської області.

До речі, про давні зв'язки Сергія Курченка з Ігорем Коломойським також свідчить кілька інших опублікованих записів. У бесіді олігархи ділять бізнес.

Деякі джерела стверджують, що Сергій Курченко працює на ФСБ. Ці чутки підкріплюються дивними розмовами молодого олігарха з Ігорем Коломойським, якого мріє заарештувати влада Росії. У ході телефонних розмов, які дивним чином потрапили на «YouTube», Сергій Курченко мучить банкіра дивними запитаннями.

Статок

За даними журналу «Новий час» за 2014 рік, капітал Сергія Курченка налічував 266 млн USD. Згодом він значно скоротився.

Згадки про персону