Історичний максимум для євро вже близько: що робити з гривнями та доларами у липні
Історичний максимум для євро вже близько: що робити з гривнями та доларами у липні

Історичний максимум для євро вже близько: що робити з гривнями та доларами у липні

Курс євро в Україні стрімко наближається до історичного максимуму у 50 гривень, тоді як американський долар демонструє відносну стабільність на позначці 42 гривні. Європейська валюта неупинно зростала впродовж останніх кількох місяців, що викликає занепокоєння серед українців та експертів валютного ринку.

За даними фінансового порталу "Мінфін", динаміка курсу євро за останні чотири місяці показує стабільне зростання. На початку квітня європейська валюта коштувала близько 45 гривень, мала значний відрив від долара, але вже в середині місяця стрімко підскочила до рекордної позначки 47 гривень. У червні відбувся черговий стрибок до 48 гривень, а на початку липня євро злетів до 49,5 гривні, майже сягнувши історичного максимуму.

Водночас долар весь цей період тримається відносно стабільних показників і впродовж чотирьох місяців не перевищує позначку в 42 гривні. З початком липня американська валюта подорожчала лише на 30 копійок протягом тижня.

"Справа в тому, що ситуація на валютному ринку сама по собі є достатньо стійкою. З огляду на це коливання курсу, вони достатньо помірні, насамперед мається на увазі курс гривні відносно долара", - пояснюють експерти.

Причини такої різниці в динаміці валют криються не в українських реаліях, а в геополітичних процесах. Нестабільність та невизначеність, спровоковані посиленням торгівельних протистоянь, зокрема митною політикою США щодо європейських країн, призвели до падіння довіри до долара у світі.

"Долар почав слабшати. Ми бачимо на сьогоднішній день просто рекордне співвідношення долара по відношенню до інших валют. Інвестори почали дивитися на інші альтернативи вкладання коштів, і в цьому ключі євро відіграє найпершу роль", - зазначають аналітики.

Послаблення американського долара може бути вигідним для Сполучених Штатів, оскільки робить американські товари привабливішими в ціні. Для Європи навпаки - стрімке посилення євро економічно невигідне.

"Коли дуже активно зростає курс євро на міжнародних ринках, товари Європейського Союзу стають менш конкурентоспроможними відносно інших товарів, тому що їх ціна зростає. Тому Європейський центральний банк не зацікавлений у постійному збільшенні курсу євро відносно світових валют", - пояснюють експерти.

В Україні вдається тримати долар у порівняно стабільному коридорі завдяки політиці Національного банку. Курсоутворювальною валютою є саме долар США, і для підтримки курсу НБУ здійснює політику керованої гнучкості, робить валютні інтервенції, купує або продає великі обсяги іноземних грошей.

Українці по-різному реагують на валютні коливання. "Звертаю увагу на курс євро. Дуже різко виріс порівняно з доларом. Якщо він наразі майже 50, там 10 копійок не вистачає, то я думаю, що буде і 50 і навіть вище", - ділиться спостереженнями одна з киянок.

Експерти радять не квапитися з купівлею дорогого євро зараз. "Враховуючи те, що євро зараз майже на піку, я би активно євро не скуповував, тому що воно достатньо дороге. Більше уваги приділив би купівлі долару, тому що по ньому ціна більш дешева зараз", - рекомендують аналітики.

Найоптимальніше тримати заощадження в різній валюті, погоджуються експерти. Прогнози на кінець літа передбачають для долара коридор від 41,50 до 42,70 гривні, а максимальний курс євро може становити від 49 до 51 гривні.

Теги за темою
курс долара
Джерело матеріала
loader
loader