"Ідеальний шторм": Bloomberg про те, як санкції знищують російську вугільну промисловість
"Ідеальний шторм": Bloomberg про те, як санкції знищують російську вугільну промисловість

"Ідеальний шторм": Bloomberg про те, як санкції знищують російську вугільну промисловість

Російська вугільна промисловість переживає глибоку кризу під тягарем високих витрат на позики та санкцій, що поєднується зі зниженням попиту в Китаї та падінням цін.

Про це повідомляє Bloomberg.

За даними Федеральної служби статистики, лише половина російських вугільних компаній залишилися прибутковими у 2024 році, при цьому ситуація продовжує погіршуватися. Один з найбільших видобувачів - Мечел - заявив 30 червня, що може скоротити продажі на чверть цього року та вже почав згортати видобуток, оскільки кожна нова тонна поглиблює збитки. Деякі шахти в Сибіру були змушені зупинити роботу.

Ключовою проблемою галузі є неможливість отримання обладнання після трьох років технологічних санкцій, розповіли Bloomberg джерела в двох провідних вугледобувних компаніях. Шахтарі часто змушені вдаватися до своєрідної "канібалізації" - забираючи обладнання з кількох об'єктів для збирання однієї робочої установки на одному підприємстві.

Водночас компанії стикаються з витратами на позики, що перевищують 20%, що додатково тисне на прибутковість. "Вугільна промисловість стикається з тим, що можна назвати ідеальним штормом: усі проблеми зійшлися разом", - зазначила Наталія Зубаревич, фахівець з російських регіонів Московського державного університету.

До 2022 року вугільна промисловість багато в чому покладалася на гірниче обладнання з Європи, США та Японії. Технологічні обмеження щодо Росії з початку війни перекрили доступ до цих критично важливих поставок.

Кемеровська область, найбільший вугледобувний регіон Росії, повідомила про 20% дефіцит бюджету в першому кварталі через падіння податкових надходжень від прибутку. В результаті місцева влада вже почала скорочувати регіональні пільги, включно зі спеціальними надбавками для лікарів.

За даними Інтерфаксу з посиланням на дані Міністерства енергетики, якщо ситуація триватиме, збитки російських вугледобувачів можуть більш ніж подвоїтися цього року до 350 мільярдів рублів (4,5 мільярда доларів). Загальний борг, як очікується, досягне 1,4 трильйона рублів.

У травні уряд оголосив заходи підтримки галузі, включаючи відстрочку податку на видобуток корисних копалин та страхових внесків до грудня, субсидії на частину витрат з логістики та компенсацію деяких транспортних тарифів.

Джерело матеріала
loader
loader