Неправильний статус у «Резерв+»: як діяти
Неправильний статус у «Резерв+»: як діяти

Неправильний статус у «Резерв+»: як діяти

Неправильний статус у «Резерв+»: як діяти

Пояснення дав юрист.

В Україні існує мобільний застосунок «Резерв+», через який військовозобов’язані можуть оновлювати облікові дані – номер телефону, адресу проживання та адресу електронної пошти. В ньому відображаються також статуси військовозобов’язаного. Але вони не завжди відображаються правильно.

Адвокат Роман Сімутін розповів виданню «УНІАН», що робити, якщо в «Резерв +» відображається некоректний статус.

За його словами, зараз непоодинокі випадки, коли в застосунку відображається неправильний статус. Наприклад, у «Резерв+» може не відображатися результат ВЛК, хоча статус військовозобов'язаного має оновлюватися протягом доби. Також бували випадки, коли статус «Тимчасово непридатний» або «Придатний до служби в ТЦК» у військовозобов'язаних не відображався протягом місяця.

«Але 80% проблем в адвокатській практиці, з якими стикаються військовозобов'язані, - це статус «У розшуку». Досі військовозобов'язані масово потрапляють у розшук. Приміром, людина встановила «Резерв+», сформувала військово-обліковий документ, і їй не видало, що вона в розшуку, але через два тижні ситуація змінюється. Тоді бот ідентифікує людину як таку, що невчасно оновила свої військово-облікові дані або не з'явилася вчасно за повісткою до ТЦК. Таких випадків у моїй практиці був не один десяток», - зазначив адвокат.

Якщо людина оновила військово-облікові дані, а статус «У розшуку» все одно висвітився, тоді без явки до ТЦК це складно виправити. Якщо такій особі протягом трьох місяців ТЦК не винесла постанову про притягнення до відповідальності за порушення військового обліку, то через суд можна вимагати скасування такого статусу саме на підставі невинесення постанови.

Нагадаємо,як військовозобов’язаним дізнатися про причину їх оголошення у розшук.

Джерело матеріала
loader