/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fc3eae6bb20e5c0336eb59d8c23586479.jpg)
Ціни на сталь та сонячні панелі в Китаї досягли рекордних мінімумів
Останні роки Китай активно завойовував світові ринки агресивною ціновою політикою. Дешеві китайські товари змусили конкурентів значно знизити ціни, але тепер схоже, що Пекін переграв сам себе. Президент Сі Цзіньпін раптом визнав проблему, і тепер вся планета чекає, чи зможе китайська влада зупинити катастрофу, яка загрожує глобальній економіці.
Цінові війни в Китаї набули таких масштабів, що вже почали шкодити самим китайським виробникам. Особливо постраждали сфери виробництва сталі, сонячних батарей і електромобілів, де обвали цін стали рекордними за останні роки. Зокрема, у червні індекс цін виробників Китаю впав на 3,6% у річному обчисленні, що є найгіршим показником із липня 2023 року.
Китайська влада намагається терміново знайти вихід. В уряді вже відбулися перші закриті консультації із виробниками сонячних панелей, а десятки будівельних компаній навіть погодились на добровільні обмеження конкуренції. Проте ситуацію погіршує те, що багато проблемних галузей сьогодні контролюють приватні компанії, на які держава впливає не так легко, як раніше.
Аналітики з Morgan Stanley попереджають: риторика влади змінилась, але конкретних кроків досі немає. Це породжує невпевненість на ринку та тримає інвесторів у напрузі.
Ситуація у Китаї зараз стає критично важливою для всього світу, адже якщо Пекіну не вдасться швидко вирішити цю кризу, глобальні економічні наслідки можуть стати дуже серйозними.
Китайський парадокс: чи зможе Пекін врятувати ринок?
На думку експертів, найближчими місяцями уряд Китаю може повернутись до старих, перевірених методів, які вже були ефективними у 2015-2017 роках. Тоді держава різко обмежила виробництво сталі та вугілля, що дозволило стабілізувати світові ціни. Проте чи вистачить у Сі Цзіньпіна політичної волі, щоб повторити успіх, залишається відкритим питанням.
