/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fad5e9a4d69a4ec2f2db5ad72338b6f19.jpg)
Google інвестує понад $3 мільярди в гідроенергію для дата-центрів — найбільша угода з чистої енергії у світі
Компанія Google уклала масштабну угоду з Brookfield Asset Management про постачання електроенергії з гідроелектростанцій на суму понад 3 мільярди доларів США. Йдеться про двадцятирічний контракт на постачання 670 мегават потужності з двох ГЕС у штаті Пенсильванія — Holtwood та Safe Harbor, розташованих приблизно за 120 км від Філадельфії.
Ця угода стала першою в межах рамкової домовленості, за якою Google планує закупити до 3 000 мегават гідроенергії від Brookfield на суміжних енергетичних ринках — від Верхнього Середнього Заходу США до узбережжя Мексиканської затоки та середньоатлантичних штатів.
За словами учасників, це найбільший у світі корпоративний контракт на постачання гідроелектроенергії.
Такі угоди стають дедалі актуальнішими в умовах вибухового зростання попиту на електроенергію через розвиток штучного інтелекту. Великі технологічні компанії, включно з Amazon, Microsoft та Meta, нарощують свої дата-центри, що веде до нестачі енергопотужностей. Цей попит спричинив відновлення інтересу до ядерної енергетики, масштабне будівництво нових газових станцій і рекордне замовлення на промислові турбіни.
Google зазначає, що завдяки цій угоді компанія наблизиться до своєї мети — повністю перейти на чисту енергію, узгоджену з її споживанням по годинах. Гідроелектроенергія приваблива тим, що її виробництво можна частково регулювати, компенсуючи нестабільність вітру та сонця, та забезпечуючи безперервне постачання.
Brookfield, зі свого боку, підкреслює, що контракти з Google підтримають процес пролонгації ліцензій на експлуатацію станцій у Пенсильванії та можуть стати підґрунтям для розширення гідроенергетичних активів — як шляхом модернізації, так і через нові придбання.
Ця новина з’явилася на тлі анонсу нової програми адміністрації Дональда Трампа, яка, за попередніми даними, передбачає $70 мільярдів інвестицій у штучний інтелект та енергетику. Водночас експерти наголошують, що політика Білого дому — зокрема скасування податкових пільг для ВДЕ — може суперечити проголошеним цілям у сфері чистої енергії.

