/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F19bf35468a663650eb39d10f1a942d31.jpg)
Топдипломати ФРН і Словенії бачать прогрес у погодженні 18-го пакету санкцій
Про це вони заявили в Берліні 15 липня на спільній пресконференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Я впевнений, що цей пакет буде ухвалено найближчим часом», - сказав Вадефуль і додав про важливість поєднання цих зусиль з можливими санкціями з боку Сполучених Штатів, про які оголосив американський президент.
«У мене таке відчуття, що ми скоро ухвалимо вісімнадцятий пакет санкцій», - зазначила своєю чергою Файон.
Обидва підкреслили важливість посилення тиску на Кремль з метою змусити його очільника сісти за стіл переговорів і досягти припинення вогню.
«Послання Путіну чітке: він має сісти за стіл переговорів, інакше йому загрожують серйозні економічні наслідки – і це показує, що Європа тут лідирує і після складних переговорів здатна приймати рішення та чітко стоїть на боці України… Існує лише одна відповідь на цю агресію, яка також безпосередньо спрямована проти нашого європейського мирного та безпекового порядку, це європейська сила», - сказав німецький міністр.
Він повідомив, що канцлер Фрідріх Мерц «особисто втрутився у розмову з американським президентом», і це призвело до результатів у питанні військової допомоги Україні. Вадефуль підкреслив, що Путін не повинен неправильно оцінювати ситуацію: партнери, Європа будуть постійно підтримувати Україну.
Його словенська колега також погодилась, що «безумовне припинення вогню – це перший крок, який має призвести до переговорів,… безумовне припинення вогню є вирішальним». Вона закликала зосередити увагу на тому, щоби переконати світових партнерів підтримати європейців у зусиллях щодо продовження переговорів після припинення вогню та досягнення тривалого миру в Україні. Файон також підкреслила важливість повернення українських дітей та не допустити уникнення воєнними злочинцями відповідальності.
Міністри закордонних справ ФРН і Словенії також обговорили питання розширення ЄС. Вони поділяють думку щодо необхідності скорочення бюрократії в Євросоюзі.
Як повідомлялось, раніше цього дня в Брюсселі глави зовнішньополітичних відомств ЄС не змогли остаточно ухвалити 18-й пакет санкцій, в черговий раз через позицію Словаччини.
Фото: The European Union
