/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F987d24cfaf2cb71bd889f3ee6124f8dc.png)
Червень, який зігріє зиму: як всього за місяць змінилася ситуація із запасами газу в Україні
Ще в травні ситуація із запасами газу в українських підземних сховищах здавалася критичною. Але, як зазначає експерт галузі Володимир Омельченко, за червень усе рішуче змінилося - і тепер українці можуть не боятися наступної зими
Ситуація із наповненням підземних сховищ газу в Україні поліпшується.
Станом на 13.07.2025 р. у ПСГ, за даними ENTSO-G, вже знаходилося 4,05 млрд куб. м активного газу, або усьго близько 8,5 млрд куб. м разом із буферним. За останній тиждень чистий імпорт газу в Україну без транзитного short-haul зріс до 26,5 млн м3 на добу. Добове споживання газу в Україні — 22 млн м3/добу, що дозволяє закачувати в ПСГ до 55 млн м3/добу. Технічних проблем імпорту із Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії у потрібних обсягах на сьогодні не існує.
Основними факторами збільшення закачування газу у червні 2025 р. були: відновлення газовидобутку після масованих ударів рашистів у першому кварталі, збільшення імпорту, зниження споживання через сезонний фактор, стабілізація управління НАК "Нафтогаз України" після заміни керівництва. Також істотним елементом зростання закачування стала премія UAVTP над TTF 8-10 Євро/МВтг. Тобто, бачимо що ціни стали більш адекватно реагувати на ринкову ситуацію, пов'язану із дефіцитом, що створює комерційний інтерес з боку трейдерів до імпорту. Однак ринок потребує ще суттєвішого збільшення ліквідності.
Для впевненого проходження ОЗП 2025-2026 рр. необхідно мати у ПСГ 13,5 млрд куб. м до 20 жовтня. Мій прогноз — буде 12-12,5 із подальшою докупівлею упродовж ОЗП залежно від погодних умов. Тобто, наразі катастрофічний сценарій із наповнення ПСГ видається малоймовірним, однак уряду потрібно знайти ще близько 1 млрд євро для формування необхідних запасів. Прогноз військовий фактор не враховує.
Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.
Важливо Два мільярди доларів - на газ. Чи буде тепло в домівках українців наступного сезону
