«Репортери без кордонів», Комітет захисту журналістів і Міжнародний інститут преси закликали негайно звільнити Мзію Амаглобелі
«Репортери без кордонів», Комітет захисту журналістів і Міжнародний інститут преси закликали негайно звільнити Мзію Амаглобелі

«Репортери без кордонів», Комітет захисту журналістів і Міжнародний інститут преси закликали негайно звільнити Мзію Амаглобелі

Медіаорганізації вважають, що судове засідання у справі грузинської журналістки 14 липня свідчить про непропорційний і політизований характер висунутих проти неї звинувачень.

Судове засідання у справі грузинської журналістки Мзії Амаглобелі, що відбулося 14 липня, свідчить про непропорційний і політизований характер висунутих проти неї звинувачень, і вона має бути негайно звільнена. Про це у спільному зверненні заявили міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF), Комітет захисту журналістів (CPJ) та Міжнародний інститут преси (IPI), представники яких спостерігали за судовим процесом.

За даними організацій, на засіданні також були присутні вісім послів і дипломатів з європейських країн і делегація Європейського.

Вирок суду у цій справі може бути оголошений вже на наступному слуханні 28 липня.

Директорка з міжнародних зв'язків CPJ Джіпсі Гільєн Кайзер висловила думку, що судовий процес над Мзією Амаглобелі «оповитий шокуючою наклепницькою кампанією, спрямованою на знищення довіри до неї особисто і як до журналіста».

«Це, разом з погіршенням стану її здоров'я, викликає глибоке занепокоєння і має припинитися. Переконливі свідчення Амаглобелі відображають її глибоку відданість Грузії та вільним і незалежним медіа. Журналістика — це не злочин», — зазначила Кайзер.

Директорка з адвокації IPI Емі Бруйєтт також вважає, що судове засідання 14 липня лише підтверджує, що це звинувачення проти Мзії Амаглобелі є непропорційним і має бути зняте.

«Ми також глибоко стурбовані тим, що виглядає як спроба очорнити її та поставити під сумнів її довіру як журналіста. Мзія є дуже шанованою, журналісткою-ветераном, відомою своєю відданістю журналістській етиці та незалежності. Ми повністю підтримуємо її як членкиню IPI», — зазначила вона.

За словами голови представництва RSF у Східній Європі та Центральній Азії Жанни Кавельє, захист вказав на серйозні процесуальні порушення, в тому числі на політичну мотивованість, «якому не повинно бути місця в судовому процесі, що триває».

«Відеоматеріали, опубліковані на сайті, також ставлять під сумнів достовірність свідчень передбачуваної жертви. Мзія Амаглобелі дала спокійні та рішучі свідчення, нагадавши про свій арешт і підтвердивши свою відданість незалежній журналістиці — цінностям, за які її зараз переслідують», — розповіла Кавельє.

Напередодні слухань 14 липня RSF,  CPJ та IPI також провели акцію солідарності біля в'язниці, де утримується Мзія Амаглобелі. 

Як відомо, Мзія Амаглобелі є засновницею і головною редакторкою опозиційних ресурсів Netgazeti і Batumelebi. Її заарештували 12 січня цього року під час акції протесту в Батумі за те, що вона дала ляпас начальникові місцевої поліції Іраклію Джебуадзе. Медійницю звинуватили в нападі на поліцейського, що передбачає позбавлення волі від 4 до 7 років.

Вона перебуває в СІЗО з 12 січня, за цей час стан її здоров'я погіршився, і вона бореться з погіршенням зору.

19 лютого Мзія Амаглобелі припинила голодування, яке розпочала одразу після свого арешту. 26 лютого журналістку мали перевести з клініки «Вівамед», де вона проходила обстеження, до Руставської жіночої колонії. 

У червні 23 міжнародні організації із захисту прав медіа закликали керівну партію Грузії припинити напади на медіа, скасувати репресивні закони й негайно звільнити затриману журналістку Мзію Амаглобелі. Вони також звернулися до міжнародної спільноти та ЄС із закликом чинити тиск на грузинську владу та підтримувати незалежну журналістику в країні.

Крім того, 19 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою негайного та безумовного звільнення грузинської журналістки Мзії Амаглобелі, назвавши її арешт політично вмотивованим. 

Медіаорганізації зауважили, що затримання Амаглобелі відбулося на тлі зростаючих утисків незалежних медіа в Грузії та більш широкого згортання демократичних свобод під час правління правлячої партії «Грузинська мрія».

«За останній рік журналістів у Грузії били, переслідували, затримували, ув'язнювали, обливали брудом, і штрафували. Безкарність за напади на журналістів, у тому числі з боку поліції, залишається широко поширеною. Хвиля репресивного законодавства, як-от закон про іноземних агентів, а також поправки до закону про гранти та закону про телерадіомовлення, навмисно спрямовані на те, щоб перешкодити незалежним ЗМІ працювати в Грузії», — зауважили у спільній заяві.

  • Читайте також: За рік у Грузії було зафіксовано 342 випадки порушення прав журналістів, — CMIS

CPJ, IPI та RSF закликали до рішучих дій щодо затримання Амаглобелі, а також висловили занепокоєння щодо ескалації нападів на свободу преси, які можуть послабити демократію в Грузії.

Фото: Georgia Today

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Суд Грузія
Джерело матеріала
loader
loader