Український бізнес назвав свою ключову проблему станом на середину 2025: результати опитування
Український бізнес назвав свою ключову проблему станом на середину 2025: результати опитування

Український бізнес назвав свою ключову проблему станом на середину 2025: результати опитування

Брак робочої сили залишається головною перешкодою для ведення бізнесу у воєнний час. Частка респондентів серед 473 промислових підприємств, які вказують на цю перешкоду, становить 58%. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на опитування Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у червні 2025 року. 

Якщо ще у травні перешкоди по типу «небезпечно працювати» та «зростання цін на сировину, матеріали та товари» дошкуляли бізнесу рівнозначно – їх вказали 47% опитаних, то в червні стало більше тих, вказав ризик небезпеки працювати, – 53%.

Український бізнес назвав свою ключову проблему станом на середину 2025: результати опитування фото 1

Найбільше проблема безпеки хвилює великі підприємства (майже 70%) і прифронтові регіони: понад 80% опитаних у Житомирській, Харківській, Вінницькій, Полтавській, Дніпропетровській та Запорізькій областях вважають небезпечні умови перешкодою для ведення бізнесу.

На четвертій сходинці перешкод стало «зменшення попиту на продукцію/послуги» (з 27% до 33%). Водночас перебої з електроенергією стали ще менш актуальними, опустившись на 10-те місце у списку перешкод. Якщо в травні цю перешкоду вказали 7%, то в червні – лише 4%.

Український бізнес назвав свою ключову проблему станом на середину 2025: результати опитування фото 2

За даними дослідження, у травні 13% підприємств тимчасово зупинялися через відключення, 51% – не мали таких проблем, а 36% – працювали попри перебої. У червні не відбулося суттєвих змін в оцінці економічної політики уряду. Порівняно з травнем зросла з 8% до 11% частка підприємств, які не змогли її оцінити. Нейтральні оцінки дали 65% бізнесів (+1 відсоткові пункти), а негативні –  20% (-4 відсоткові пункти).

За словами генпрокурора, на цей час відкрито 20 тис. кримінальних проваджень проти юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців. За словами Руслана Кравченка, значна частина проваджень не розслідувалася або не містила доказів злочину.

До слова, американські інвестиційні компанії після тривалої судової боротьби отримали контроль над зерновим терміналом «Олімпекс» у порту Одеси.

Джерело матеріала
loader