Чатбот Grok запустив сексуалізованого аніме-асистента, який доступний у дитячому режимі, — Time
Чатбот Grok запустив сексуалізованого аніме-асистента, який доступний у дитячому режимі, — Time

Чатбот Grok запустив сексуалізованого аніме-асистента, який доступний у дитячому режимі, — Time

ШІ-компаньйон працює на базі Grok 4 — останньої версії чатбота.

У чатбот на основі штучного інтелекту Grok від стартапу мільярдера Ілона Маска xAI нещодавно додали двох нових віртуальних асистентів. Серед них — сексуалізований аніме-бот «Ані», який доступний навіть у режимі для дітей. Про це пише Time. 

«Ані» має біляве волосся, вона одягнена в коротку чорну сукню з відкритими плечима та чорний корсет. Також на ній є сітчасті колготки і мереживний чокер. Вона відповідає на запити повільним, звабливим голосом.

Ще один персонаж має назву «Поганий Руді». Це — червона панда, яка запрограмована ображати користувачів у грубій або вульгарній формі, хоча цю рису характеру можна вимкнути. Обидва персонажі працюють на базі Grok 4 — останньої версії чатбота. 

Time пише, що це вперше, коли велика компанія зі сфери штучного інтелекту настільки відверто просуває сексуалізованого ШІ-компаньйона. Більшість провідних компаній, як-от OpenAI та Google, досі уникають такого підходу через репутаційні ризики й потенційну небезпеку для користувачів. 

Два нові персонажі Grok відкривають додаткові функції в міру того, як користувач взаємодіє з ними. Як свідчать скриншоти, опубліковані на платформі X, після флірту з ботом «Ані» вона знімає сукню, демонструє мереживну білизну і переходить до відвертішого контенту.

«Це доволі круто», — написав Маск в X 14 липня, а згодом опублікував допис із зображенням повністю одягненої «Ані». Пізніше мільярдер повідомив, що невдовзі з’являться й «компаньйони з можливістю персоналізації», але не назвав конкретної дати.

Водночас поява таких ботів викликала критику з боку деяких користувачів.

«”Режим компаньйона” бере найгірші проблеми, які ми вже маємо з емоційною залежністю, і намагається їх посилити», — написав технічний співробітник OpenAI Боаз Барак у серії дописів у соцмережі X.

Чатбот Grok доступний для користувачів віком від 13 років, хоча для його використання потрібен дозвіл батьків. Один з користувачів провів експеримент: він увімкнув дитячий режим і функцію Not Safe For Work і виявив, що бот «Ані» все ще доступний для взаємодії. Водночас «Поганий Руді» за цих налаштувань трансформувався у безпечнішу версію.

У xAI не відповіли на запит Time, однак на сайті стартапу вказано, що чатбот «підходить не для всіх груп».

«Якщо користувачі обирають певні функції або вводять провокаційні чи грубі фрази, Grok може відповісти репліками, що містять нецензурну лексику, вульгарний гумор, сексуальні ситуації або насильство», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 9 липня компанія Ілона Маска xAI представила нову модель чатбота Grok 4. Зокрема, йдеться про модель Grok 4 Heavy, яка, як стверджувалося, є «багатоагентною» версією з підвищеною продуктивністю.

Фото: Wired

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader