Як часто треба мити туалет та що потрібно обов'язково дезінфікувати
Як часто треба мити туалет та що потрібно обов'язково дезінфікувати

Як часто треба мити туалет та що потрібно обов'язково дезінфікувати

Чистий туалет — це не про перфекціонізм, а про здоров’я. Щоденна гігієна у ванній допомагає уникати мікробів, запахів і грибка.

А ще — це не так складно, як здається. Головне — знати, коли й що саме потрібно чистити.

Якщо ви живете з дітьми або маєте велику родину, унітаз треба мити 1–2 рази на тиждень, а зовнішні частини — хоч через день. Для двох людей достатньо разу на тиждень. А от гостьовий санвузол теж не варто ігнорувати — він потребує догляду хоча б раз на 2 тижні. У період хвороб — мити все щодня, пише Real Simple.

На кількість прибирань впливає кількість користувачів, хвороби та тип санвузла. Основний туалет потребує регулярної дезінфекції, гостьовий — мінімального контролю, аби не з’являвся наліт.

Туалет, скріншот: YouTube

Як правильно чистити унітаз? Нанесіть засіб з хлоркою під обідок, зачекайте 5–10 хвилин і пройдіться щіткою. Не забувайте і про зовнішню частину - її можна мити розчином мила або антибактеріальним спреєм. Починайте з бачка та кришки, завершуйте низом.

Окрему увагу варто приділити деталям — кнопці змиву, ручкам, кранам. Їх потрібно протирати антисептичними серветками. І важливо, що ніколи не змішуйте хлорку з оцтом чи аміаком, бо це може викликати токсичні випари.

Щоб підтримувати чистоту, користуйтеся блоками для бачка, не зберігайте щітку мокрою та міняйте її кожні 3–6 місяців. Рушники у ванній слід оновлювати хоча б раз на 3–4 дні.

Махрові рушники. Фото: скрін youtube

Регулярне прибирання туалету — це звичка, яка не забирає багато сил, але робить ваш дім безпечнішим.

Раніше ми повідомляли, мило, крохмаль та вода: як безпечно почистити замшевий диван не зіпсувавши його?

П'ять справ, які треба зробити на вихідних, аби позбавити дому безладу на весь тиждень - детальніше на Знай.ua.

Джерело матеріала
loader
loader