Панікувати не варто: як зміниться курс долара в кінці липня
Панікувати не варто: як зміниться курс долара в кінці липня

Панікувати не варто: як зміниться курс долара в кінці липня

Як зміниться ситуація на валютному ринку?

Банкір Тарас Лєсовий у коментарі 24 Каналу зауважує, що понад 55% громадян, що воліють тримати заощадження, завбачливо запаслися доларами США.

Цікаво! На думку Лєсового, близько 40% громадян схильні до гривневих інструментів заощадження (переважно депозитні вклади), адже наразі саме депозити у національній валютів перерахунку на ті ж таки долари є найбільш вигідними й найголовніше – доступними.

Панікувати не варто: як зміниться курс долара в кінці липня - Фото 1

Тарас Лєсовий

Директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності Глобус банку

Ситуація в світі є досить динамічною, непередбачуваною, адже достеменно невідомо, як світова геополітика та економічні нововведення США відносно торгових партнерів вплинуть на вартість пари долар / євро, які настрої пануватимуть в стані потужних світових інвесторів. Хай там як, не варто очікувати від долара відчайдушного падіння з курсового "хмарочоса".

Як каже банкір, ситуація з доларом в Україні буде підпорядкована перш за все стратегії регулятора: діятиме режим "керованої гнучкості", який тривалий час забезпечує певну курсову стабільність, а також незначну динаміку різноспрямованих змін. Зараз є ознаки, що курсові показники на міжбанку та готівковому ринку будуть майже тотожними.

Наприкінці липня курс долара залишатиметься в межах травнево-червневих трендів і навряд чи перетне позначку в 42 гривні,
– прогнозує банкір.

Як зміниться курс долара після 20 липня?

З 21 по 27 липня середні курсові відхилення сягнуть 1 – 1,5% від стартового курсу тижня. Ситуація, за прогнозом банкіра, змінюватиметься так:

  • Коридори валютних коливань: 41,6 – 42 гривні за долар (на міжбанку) та 41,6 – 42,2 гривні за долар (на готівковому ринку).
  • Різниця між курсами купівлі та продажу: міжбанк – до 0,15 гривні за долар, комерційні банки – до 0,5 – 0,6 гривні за долар, обмінні пункти – до 0,6 – 1 гривні за долар.
  • Різниця курсів купівлі: комбанки – 0,2 – 0,3 гривні за долар, обмінні пункти – 0,3 – 0,5 гривні за долар.
  • Різниця курсів продажу: комбанки – 0,1 – 0,2 гривні за долар, обмінні пункти – 0,3 – 0,5 гривні за долар.
  • Середня різниця між курсами міжбанку та готівкового ринку: 0,10 – 0,15 гривні.
Теги за темою
курс валют
Джерело матеріала
loader
loader