Музей історії України отримав нового директора замість Андрощука, який виїхав за кордон
Музей історії України отримав нового директора замість Андрощука, який виїхав за кордон

Музей історії України отримав нового директора замість Андрощука, який виїхав за кордон

Сьогодні, 21 липня, керівницею Національного музею історії України офіційно стала Олена Земляна, яка раніше очолювала Департамент правового забезпечення Міністерства культури та стратегічних комунікацій України. Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

- Генеральною директоркою Національного музею історії України призначено Олену Земляну – юристку, фахівчиню з питань культурної політики та охорони культурної спадщини, яка має багаторічний досвід роботи у сферах культури, зокрема в музейній справі й галузі книговидання. У своїй діяльності на новій посаді вона зосередиться на розвитку Національного музею історії України як сучасного простору відкритого діалогу й культурної самоідентифікації, а також на поглибленні дослідницької, освітньої та міжнародної діяльності музею, - йдеться в повідомленні.

Перед призначенням на посаду директорки НМІУ Земляна майже п’ять років очолювала Департамент правового забезпечення Мінкульту. За цей час вона сприяла поверненню у державну власність пам’яток національного значення в Чернігові, Кам’янці-Подільському, Каневі та Переяславі. Також вона брала участь у міжнародному судовому процесі щодо повернення до України колекції "Скіфського золота", над якою працювали й фахівці музею. 

Земляна долучилася до розробки законів про підтримку культури, книговидання, креативних індустрій, а також про вилучення з реєстру об'єктів, що символізують радянське чи імперське минуле. Вона є співавторкою проєктів про Музей Голодомору-геноциду, меценатство у сфері культури та визнання культурної спадщини елементом національної безпеки.

У 2017 році вона була серед засновників Українського інституту книги, де згодом стала заступницею директора. Її проєкти включали поповнення фондів бібліотек, програму Translate Ukraine і видання творів Лесі Українки у 14 томах. Серед ключових напрямів її діяльності - збереження культурної спадщини, розвиток книговидання, міжнародна співпраця та нормативна підтримка сфери культури.

  • 5 грудні 2024 року після звинувачень у виїзді за межі України директор Національного музею історії України Федір Андрощук розповів "Українській правді", на якій підставі перебуває за кордоном, а також пояснив, як нині виконує обов'язки керівника установи. Крім того, він зазначив, що ще три місяці тому подав заяву на звільнення тодішньому виконувачу обов’язків міністра культури Ростиславу Карандєєву. 
  • 5 грудня 2024 року народний депутат з фракції "Голос" Соломія Бобровська написала у Facebook, що директор Національного музею історії України Федір Андрощук поїхав у закордонне відрядження і не повернувся. 
Джерело матеріала
loader
loader