/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F2af450f8ee213c6819f433f7c996cba2.jpg)
Ціни на нафту стабілізувалися в очікуванні впливу нових санкцій на РФ
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 6 центів до 69,34 долара за барель після зниження на 0,35% у п'ятницю. Американська нафта марки West Texas Intermediate коштувала 67,51 долара за барель, що на 17 центів більше, ніж на попередній сесії, після зниження на 0,30% у п'ятницю.
Європейський Союз 18 липня схвалив 18-й пакет санкцій проти Росії, який також торкнувся індійської компанії Nayara Energy, експортера нафтопродуктів, вироблених з російської сирої нафти.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив у п'ятницю, що Росія виробила певний імунітет до західних санкцій.
Санкції ЄС були введені після погроз президента США Дональда Трампа минулого тижня запровадити санкції проти покупців російського експорту, якщо Росія не укладе мирну угоду протягом 50 днів.
Аналітики ING заявили, що відсутність реакції свідчить про те, що ринок нафти не переконаний в ефективності цих санкцій.
«Однак частина пакету, яка, ймовірно, матиме найбільший вплив на ринок, — це заборона ЄС на імпорт продуктів переробки нафти, отриманих з російської нафти в третіх країнах», — заявили аналітики на чолі з Ворреном Паттерсоном.
«Але очевидно, що буде складно контролювати надходження сирої нафти на нафтопереробні заводи в цих країнах і, як наслідок, забезпечувати дотримання заборони», - додали вони.
Іран, ще один виробник нафти, на який поширюються санкції, має провести переговори щодо ядерної програми в Стамбулі з Великою Британією, Францією та Німеччиною в п'ятницю, повідомив речник Міністерства закордонних справ Ірану в понеділок. Це відбувається після попереджень трьох європейських країн про те, що нездатність відновити переговори призведе до повторного запровадження міжнародних санкцій проти Ірану.
У США кількість діючих нафтових платформ минулого тижня скоротилася на дві до 422, що є найнижчим показником з вересня 2021 року, повідомила в п'ятницю компанія Baker Hughes.
Американські тарифи на імпорт з Європейського Союзу мають набути чинності 1 серпня, хоча міністр торгівлі США Говард Латнік у неділю заявив, що впевнений, що Сполучені Штати зможуть укласти торговельну угоду з блоком.
«Занепокоєння щодо тарифів США продовжуватимуть впливати напередодні крайнього терміну 1 серпня, тоді як певну підтримку можуть надати дані про запаси нафти, якщо вони вкажуть на обмежену пропозицію», – сказав ринковий аналітик IG Тоні Сікамор.
Ф'ючерси на нафту марки Brent торгуються між мінімумом у 66,34 долара за барель та максимумом у 71,53 долара після угоди 24 червня, яка припинила 12-денну війну між Ізраїлем та Іраном.
Фото: freepik

