Радник вашингтонського Центру військово-морського аналізу, фахівець з російських безпілотних систем Сем Бендетт вважає, що російський промисловий потенціал дозволяє РФ виготовляти більше FPV. Під час інтерв'ю виданню "Радіо Свобода" він зауважив, що великі волонтерські зусилля всередині країни дозволяють збирати і доставляти різні типи таких БпЛА на поле бою. Велика кількість оборонних підприємств також займаються цим.
Втім, у РФ кажуть, що перевага у дронах зберігається за ЗСУ. Україна випускає близько 200 тисяч тактичних дронів щомісяця, тоді як РФ — від 120 до 140 тисяч. Але чи всі вони ефективні?
"Не всі ці безпілотники досягають цілей. Не всі з них мають достатню якість, щоб працювати за призначенням. Багато помилок операторів. Існує багато контрзаходів. І тому дуже велика кількість БпЛА, яка часто згадується в офіційних джерелах, в підсумку зводиться до набагато меншої кількості тактичних дронів, здатних досягти своїх цілей", — зазначив аналітик.
Змінити ситуацію може збільшення кількості дронів з оптоволокном з обох сторін. Втім, сьогодні, за словами Бендетта, таких дронів мало.
Раніше у ЗСУ розповідали, що російські дрони на оптоволокні здатні проникати далеко в тил українських позицій на відстань 20 кілометрів. Тим часом Сили оборони застосовують проти таких коптерів звичайні комерційні дрони типу Mavic — вони своїми пропелерами перерубують кабель і залишають ворожі апарати без управління — та інші експериментальні рішення.