/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fb0331c08d5efcbb285c90d94d0630564.jpg)
Колись Трамп уже мав наслідки: політолог-міжнародник припустив реакцію США на закон про НАБУ
Політолог-міжнародник, голова центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко розповів 24 Каналу, що історія з цим законом ще не завершена.
Як закон вплине на вступ до Євросоюзу?
Божко зазначив, що повноцінної реакції Євросоюзу ще не було. Нині йдуть дуже важкі перемовини про відкриття перемовних кластерів для членства України в Євросоюзі. Була публічна інформація, що вони відкриватимуться до 2025 року. Правовий кластер про законодавство завжди виступає основним. Це питання може негативно вплинути на вступ у Євросоюз.
Питання зараз у тому, на якому рівні буде комунікація з боку Євросоюзу, наскільки публічно вони будуть говорити про те, що цей закон є проблемою, і як вони розглядають його вирішення. Закон вступив у силу. Тож, для зміни цього становища потрібні будуть інші, потенційно нові законодавчі пропозиції, бо скасування закону наразі важко розглянути, як реалістичний сценарій,
- зауважив політолог-міжнародник.
Він продовжив, що це через те, що є паралізованість Конституційного Суду. Раніше громадські антикорупційні організації вступали в жорсткий конфлікт із Конституційним Судом і там є свої підводні течії. Тож, це питання залежить від західних партнерів і їхньої реакції. Крім того, є реакції в ЗМІ, але немає публічної реакції з боку США.
"Функціонування антикорупційних органів не буде провідною темою для американського Держдепу. Однак ніхто відкрито про це не повідомляв, тож може бути різна реакція з боку США", – наголосив голова центру політичних студій "Доктрина".
За його словами, США лише формують свою політику щодо України після приходу Трампа.
Якою ж може бути реакція США?
Як зазначив політолог-міжнародник, антикорупційна політика була сформована завдяки колам, наближеним до демократичної адміністрації. Також певні негативні наслідки від української антикорупційної складової Трамп уже на собі випробував. У 2016 році Сергій Лещенко оприлюднив інформацію з амбарної книги Партії регіонів про Пола Манафорта.
Він обіймав тоді важливу посаду в штабі Трампа. Я дуже сумніваюсь, що оточення Трампа не сприйняло це, як дуже жорсткий недружній жест. Незрозуміло навіщо його тоді було робити з українського боку. Я думаю, що його записали тоді республіканські еліти, як гру демократів українськими руками. Немає чіткої стратегії в нового Держдепу США,
- підкреслив Божко.
Він додав, що там немає чіткої схеми, як в Україні мають функціонувати антикорупційні органи. Можливо, ці явища існуватимуть далі за інерцією. Однак американська адміністрація не дає чіткої ясності.

