/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F50c2f6bf915a395ad053971f8e5ca49d.jpg)
"Дуже поганий сигнал": як на Заході відреагували на скандальний закон про НАБУ та САП
Протести проти скандального закону / © ТСН
В ЄС занепокоєні ухваленням закону, який змінює підпорядкованість НАБУі САП, але порушувати питання про призупинення фінансової допомоги Україні поки що там не збираються.
Посли країн G7, серед яких є США, повідомили, що вже зустрічалися із представниками антикорупційного органу і мають намір обговорити ці події з керівництвом уряду. Вони зазначили, що уважно стежать за розслідуванням щодо кількох співробітників НАБУ за підозрою у скоєнні злочинів. Втім обіцяють, що фінансова допомога Україні не припинятиметься.
Про це йдеться у матеріалі міжнародної оглядачки ТСН Яни Слєсарчук.
Протести в Україні потрапили на шпальти світової преси:
-
Видання The Wall Street Journal виносить у підзаголовок слова про централізацію влади навколо президента.
-
Видання Politico пише, що це перші протести від початку повномасштабної російської війни і згадує, що Єврокомісія висловлювала занепокоєння законом, який, на думку інституції, позбавляє незалежності антикорупційні структури.
-
The New York Times теж вказує, що це перше обурення діями Зеленського за роки великої війни.
-
Британська Telegraph пише що протестувальники вимагають не перетворювати Україну на Росію.
-
Financial Times згадує про справу НАБУ проти колишнього віцепрем’єра Чернишова, після якої в НАБУ провелf рейди СБУ.
Донька спецпредставника США по Україні Кіта Келлога Меган Моббс, яка допомагає Україні від початку повномасштабної війни, не приховує обурення: «Це рішення направду неймовірно безмежно дурне. Це відбувається в найгірший з можливих час, з огляду на можливі позитивні зміни в політиці США. Це дарує сильні аргументи поганим гравцям»
З нею одностайний депутат Європейського парламенту Юнас Шестедт: «Я думаю, що другий наслідок, який не менш важливий і може бути дуже небезпечним, полягає в тому, що цим негайно скористаються вороги України. Усі ті, хто не хоче бачити Україну в ЄС, усі ті, хто не хоче підтримувати Україну, яка бореться за свободу свого народу, але також і за свободу Європи. Можете бути певні: вже завтра вони використають це як аргумент проти підтримки України. Тож, на мою думку, це дуже поганий сигнал».
Ще до того, як обурена громадськість збирається у середмістях, про серйозну стурбованість загрозою втрати незалежності антикорупційних органів заявила єврокомісарка з питань розширення Марта Кос. Вона нагадала, що інституції, такі, як НАБУ і САП, є життєво важливими для європейського шляху України.
Відреагували також і на рівні G7. Посли країн, серед яких є США, повідомили, що вже зустрічалися із представниками антикорупційного органу і мають намір обговорити ці події з керівництвом уряду. Вони зазначили, що уважно стежать за розслідуванням щодо кількох співробітників НАБУ за підозрою у скоєнні злочинів. Втім обіцяють, що фінансова допомога Україні не припинятиметься. Це раніше підтвердив і речник Єврокомісії.
Колишній міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс викладає фотографію з грузинського протесту в Тбілісі, там три прапори — український, грузинський і європейський. Він пише: «Розширення Євросоюзу вимагає реальних дій від Брюсселю, інакше держави-кандидати просто йдуть собі в інший бік. Ми бачили це в Грузії, і після сьогоднішніх заяв я серйозно стурбований, що ми бачимо те ж саме в Україні».
Німецька політикиня Ребекка Хармс, яка неодноразово була в Україні відповідає йому, мовляв, досі не вірить, що «Банкова дозволила руйнування НАБУ і САП».
Водночас британський солдат Шон Піннер, який воював в Україні, ділиться відео з протесту і пише: зауважте різницю, в Україні люди протестують і нікого за це не ув’язнюють.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: США і ЄС ЗРЕАГУВАЛИ НА ПРОТЕСТИ В УКРАЇНІ через закон 12414

