/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2Fb2d61bb573c98af7d0b711a5bb258419.jpg)
НАБУ і САП завершили слідство щодо Коломойського
Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України завершили досудове розслідування у гучній справі щодо привласнення понад 9,2 мільярда гривень з ПриватБанку. Як повідомило НАБУ 23 липня, йдеться про один із наймасштабніших епізодів у діяльності колишнього власника банку Ігоря Коломойського.
За даними слідства, у період з січня по березень 2015 року, коли Коломойський очолював Дніпропетровську обласну державну адміністрацію, він розробив схему заволодіння коштами банку. Метою дій було фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення частки у статутному капіталі ПриватБанку.
Для реалізації плану банк змусили здійснити зворотний викуп власних облігацій за завищеною вартістю, що дозволило перевести понад 9,2 млрд грн офшорній структурі. Згодом частину цих коштів — понад 446 млн грн — легалізували через операції з купівлі-продажу цінних паперів, переказавши гроші на рахунки пов’язаних юридичних осіб. Врешті-решт кошти потрапили на особистий рахунок бенефіціара та були використані для внесення до статутного капіталу банку — задля виконання вимог Нацбанку.
У справі фігурують шість підозрюваних: колишній бенефіціар банку (йдеться про Ігоря Коломойського), колишній голова правління, кілька високопоставлених працівників ПриватБанку та довірена особа компанії-нерезидента, пов’язаної з банком.
Їм інкримінують одразу кілька статей Кримінального кодексу України:
стаття 191 — заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем;
стаття 209 — легалізація майна, здобутого злочинним шляхом;
стаття 366 — службове підроблення.
Це вже четвертий епізод у масштабному провадженні щодо ПриватБанку. У 2021–2022 роках НАБУ та САП повідомляли про три інші випадки розтрати: на 136 млн грн (страхові виплати), на 8,2 млрд грн (акредитивна схема) та на 85,2 млн грн (через операції з активами).
Після ознайомлення сторін із матеріалами справу передадуть до суду. У НАБУ підкреслили: справа ПриватБанку є однією з найбільших за масштабами та складністю в історії антикорупційної системи України.

