/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F5b71e581860dfac1d38ddd9239d5d706.jpg)
Єврокомісія сприймає НАБУ та САП як «наріжні камені верховенства права в Україні»
Про йдеться у заяві речника Єврокомісії Гійома Мерсьє, яку має у своєму розпорядженні Укрінформ.
«Повага до верховенства права та боротьба з корупцією є ключовими елементами Європейського Союзу. Від України, як країни-кандидата, очікується повне дотримання цих стандартів. Компромісу бути не може», - наголосив речник.
У Єврокомісії висловили серйозну стурбованість у зв'язку з ухваленням в Україні змін до законодавства, які «ризикують суттєво послабити компетенції та повноваження антикорупційних інституцій України».
Єврокомісія сприймає НАБУ та САП як «наріжні камені верховенства права в Україні», які «мають вирішальне значення для порядку денного реформ України та мають діяти незалежно для боротьби з корупцією та підтримки довіри громадськості», підкреслив речник.
За його словами, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн мала розмову з Президентом України Володимиром Зеленським щодо останніх подій.
«Президентка фон дер Ляєн висловила серйозну стурбованість наслідками змін і попросила українську владу надати пояснення», - заявив Мерсьє.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП, який того ж дня був підписаний Президентом.
Представники Єврокомісії та Європарламенту вже висловили стурбованість щодо обмеження незалежності НАБУ і САП.
Народні депутати ініціювали збір підписів та підготовку подання до Конституційного Суду щодо закону про звуження повноважень НАБУ та САП.
Сьогодні, 23 липня, в Офісі Президента відбулася зустріч глави держави з з керівниками правоохоронних та антикорупційних органів.
Фото: eumetsat.int

