/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F144adcbe6a05e193fe4c4d25ef20f217.jpg)
Де в Карпатах шукати Сріблясті водоспади та чому їх так називають
Сріблясті водоспади розташовані в межах села Шешори на Івано-Франківщині та є їхньою візитівкою. Середня висота падіння невелика – від 4 до 5 метрів, але це справжнє диво природи, розповідає 24 Канал.
Що відомо про Сріблясті водоспади та звідки така назва?
Через село Шешори протікає річка Пістинька, і в межах цього населеного пункту вона перетинає потужну скельну товщу. Власне, на цьому місці й течуть Шешорські водоспади, які вона живить. Як пише туристичний ресурс "Карпатіум", їх називають сріблястими, тому що на сонці краплі води наче переливаються сріблом.
Туристи біля Сріблястих водоспадів / Фото "ВелоКосів"
Великий Гук поза сумнівом – найгучніший. Тут не лише чути плескіт води, а й звук самої річки через близькість крутих берегів. Очевидно, через такий шум Великий Гук і отримав свою назву. Навесні, коли сходить сніг і після рясних дощів повноводність Пістиньки збільшується, Великий Гук ще гучніше "гукає" людей. Його висота падіння становить 4 – 5 метри, що робить водоспад найвищим серед Шешорських.
Великий Гук також і дуже потужний водоспад, тому туристів закликають бути обережними біля води. На жаль, чимало мандрівників постраждали через необачність.
Висота падіння Малого Гука приблизно вдвічі менша і становить близько 2 метрів. Поруч течуть і менші водоспади, які такою називають сріблястими, однак вони "ховаються" за красою Гуків.
Синіплясо влітку / Фото з "Вікіпедії"
Трохи нижче утворилося плесо, яке місцеві мешканці називають "Синіплясо", що назвали, очевидно, через колір води. Оскільки річка біля водоспадів мілководна, в теплу пору плесо добре прогрівається. Тому влітку це популярне місце для купання та відпочинку.
Де розташовані Сріблясті водоспади: карта

