Нова експертиза виявила у журналістки Вікторії Рощиної травму шиї та переломи кісток
Нова експертиза виявила у журналістки Вікторії Рощиної травму шиї та переломи кісток

Нова експертиза виявила у журналістки Вікторії Рощиної травму шиї та переломи кісток

Попри додаткові дані, встановити причини смерті медійниці досі не вдалося.

Нова судово-медична експертиза тіла загиблої у російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної виявила низку тілесних ушкоджень, про які раніше не повідомлялося. Про це пише Liga.net з посиланням на відповідь Офісу генерального прокурора.

Експертизу провело Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров'я 9 липня. Під час неї виявили, що Рощина мала травму шиї, переломи кісток, крововиливи у м'які тканини скроневої ділянки, правого плеча і гомілок, а також садно лівої стопи.

Попередня експертиза вказувала на крововиливи на різних частинах тіла та зламане ребро.

Попри додаткові дані, встановити причини смерті журналістки досі не вдалося.

«На момент проведення експертизи тіло Рощиної знаходиться в стані виражених трупних змін з порушенням структури тканин, що не дозволяє встановити причину смерті та пов'язати її з тілесними ушкодженнями», – повідомила начальниця управління інформаційної політики та комунікацій Офісу генпрокурора Мар'яна Гайовська-Ковбасюк.

Вона додала, що тіло було передане в Україну у стані «глибокого замороження з ознаками муміфікації та гниття».

За словами Гайовської-Ковбасюк, результатів щодо дослідження французьких експертів, які раніше відібрали біологічні зразки з тіла Вікторії Рощиної, ще немає.

В Україні триває проведення ще однієї експертизи – судової медико-криміналістичної.

У межах справи щодо незаконного утримання і вбивства на території Росії української журналістки Нацполіція допитала низку свідків про обставини перебування Рощиної в слідчому ізоляторі №2 міста Таганрог Ростовської області та СІЗО №3 міста Кізел Пермського краю РФ.

Наразі вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до її катування та вбивства. Санкція статті, за якою відкрита справа (жорстоке поводження з цивільними, що призвело до загибелі людини) передбачає довічне позбавлення волі.

27 травня 2024 року стало відомо, щоРощина перебуває в ув’язненні на території Росії. Про смерть журналістки повідомили 10 жовтня 2024 року. Її тіло не повертали в Україну протягом кількох місяців. 

Як з’ясували у спільному розслідуванні журналісти видань «Слідство.Інфо», «Ґрати» та Суспільного разом з міжнародною організацією «Репортери без кордонів», Рощину жорстоко катували в російському полоні  — на її тілі були ножові поранення, вона важила до 30 кілограмів і не могла самостійно пересуватись. 

24 квітня стало відомо, що тіло Вікторії Рощиної повернули в Україну наприкінці лютого 2025 року. Її особу встановили за допомогою ДНК-експертизи. Цю інформацію не розголошували, оскільки росіяни часто застосовують тактику підміни тіл і не було певності, що це саме журналістка.

Тоді ж в Офісі генпрокурора повідомили, що через стан тіла фахівці поки що не змогли встановити причину смерті Рощиної, однак на її тілі були виявлені численні ознаки катування.

29 квітня «Українська правда» опублікувала дослідження «Проєкт “Вікторія”», ініційований Forbidden Stories, до якого доєдналися медіа з шести країн, загалом над матеріалами працювало 45 журналістів із 13 медіа.

У дослідженні йшлося про те, що Росія передала Україні тіло журналістки Вікторії Рощиної під номером 757, яке було ідентифіковане в документах російської сторони як «невстановлена особа чоловічої статі» з єдиною незрозумілою позначкою: СПАС. При цьому в тілі були відсутні деякі внутрішні органи. За словами міжнародного експерта-патологоанатома, відсутність цих органів могла приховати той факт, що смерть настала внаслідок удушення або задушення.

  • Читайте також: Проєкт «Вікторія». Севгіль Мусаєва, Стас Козлюк, Анастасія Горпінченко — про міжнародне розслідування вбивства Вікторії Рощиної

Після виходу розслідування речник МЗС України Георгій Тихий закликав міжнародну спільноту відреагувати на розслідуваннявбивства Вікторії Рощиної. 

У Європейській комісії заявили, що останні деталі про те, як загинула Вікторія Рощина, є ще одним доказом жорсткості російської системи і свідченням того, що окупація є смертельною загрозою для українців. Офіс представника Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи медіа також засудив убивство росіянами української журналістки. 

14 травня 2025 року народні депутати відправили Володимиру Зеленському звернення про присвоєння загиблій у російському полоні журналістці Вікторії Рощиній звання Героя України.

Фото: фейсбук-сторінка Вікторії Рощиної

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader