/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fb08309f31a4ab378844f1d00d4246b00.jpg)
Нові правила ЄС щодо штучного інтелекту розкололи техногігантів
За тиждень до набуття чинності нових правил щодо штучного інтелекту загального призначення (GPAI), які торкнуться таких інструментів, як ChatGPT та Gemini, з'ясувалося, як компанії ставляться до підписання добровільного Кодексу практики ЄС по GPAI.
Американська компанія Anthropic, розробник ШІ-асистента Claude як конкурента ChatGPT від OpenAI та Gemini від Google, стала останньою компанією, яка заявила про намір підписати Кодекс. "Ми вважаємо, що Кодекс просуває принципи прозорості, безпеки та підзвітності - цінності, які Anthropic давно відстоює для передових розробок ШІ", - йдеться у заяві компанії, передає Euronews.
Раніше на минулому тижні OpenAI також заявила про намір підписати документ, стверджуючи, що Європа повинна "використати цей момент, щоб дати змогу новаторам впроваджувати інновації, а будівельникам - будувати для майбутнього Європи".
Президент Microsoft Бред Сміт заявив агентству Reuters, що його компанія, швидше за все, теж підпише угоду. Раніше цього року Сміт заявляв, що Microsoft хоче бути "голосом розуму" в умовах зростання геополітичної напруженості.
Американський технологічний гігант Meta поки залишається єдиною компанією, яка заявила, що не підписуватиме Кодекс. Головний директор з глобальних питань Джоел Каплан заявив минулої п'ятниці, що "Європа йде неправильним шляхом щодо ШІ".
"Після "ретельного вивчення" Кодексу Meta не підпише його, оскільки документ "вводить низку юридичних невизначеностей для розробників моделей, а також заходи, які виходять далеко за межі Закону про штучний інтелект", - сказав Каплан.
Кодекс, який Європейська комісія оприлюднила на минулому тижні, є добровільним зведенням правил, що стосується питань прозорості, авторського права, безпеки та захисту. Документ покликаний допомогти постачальникам моделей GPAI відповідати Закону про штучний інтелект.
Очікується, що постачальники, які підпишуться, відповідатимуть Закону про штучний інтелект і зможуть розраховувати на більшу правову визначеність, інші ж стикнуться з більшою кількістю перевірок.
Грю Хассельбалх, науковець з питань етики даних та ШІ, який бере участь у розробці керівних принципів ЄС з етики ШІ, сказав, що Кодекс не приніс реальних змін у те, як компанії можуть впроваджувати ШІ загального призначення в ЄС.
Постачальники, у яких уже є на ринку модель GPAI, мають підписати документ до 1 серпня, інші можуть підписатися пізніше. Того ж дня виконавча влада ЄС опублікує список тих, хто підписав. Правила щодо штучного інтелекту загального призначення набудуть чинності 2 серпня.

