Репресії в РФ перестали бути вибірковими, не дивно, що представники істеблішменту в паніці – оглядач
Репресії в РФ перестали бути вибірковими, не дивно, що представники істеблішменту в паніці – оглядач

Репресії в РФ перестали бути вибірковими, не дивно, що представники істеблішменту в паніці – оглядач

Репресії в РФ перестали бути вибірковими, не дивно, що представники істеблішменту в паніці – оглядач

Без захисту своїх патронів залишились ті, хто ще не так давно здавався недоторканим.

У РФ посилюються репресії, а смерть ексгубернатора Курщини Романа Старовойта стала символом нових часів. Для топчиновників, які орієнтуються на різні вежі Кремля, його самогубство стало тривожним сигналом того, що починаючи з 2022 року, правила гри в російській політиці змінилися, пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Репресії, WhatsApp і картопля. Як виживає режим Путіна».

Автор зазначає, що смерть Старовойта – це перше самогубство топчиновника за всю путінську епоху. Раніше підозрілі суїциди скоювали лише топменеджери російських компаній.

«Не дивно, що представники істеблішменту в паніці. Історія зі звільненням і загибеллю міністра транспорту, колишнього курського губернатора Старовойта, якого могли затримати за обвинуваченням у розкраданні коштів, виділених на будівництво оборонних споруд у Курській області, продемонструвала російській еліті: за умов посилення авторитаризму режиму Путіна репресії перестали бути вибірковими. І багато з раніше недоторканних представників істеблішменту можуть стати наступними жертвами молоха. Це ще не 1937-й. Але вже точно  дуже схоже на похмуре семиріччя 1946–1953 років», – пише Кравченко.

Автор додає, що протягом останніх місяців низка кримінальних справ проти чиновників вже не обмежується менеджерами держкорпорацій та міністрами регіональних урядів, мерами й віцегубернаторами. Адже в немилість потрапив і колишній перший заступник головнокомандувача Росгвардії Віктор Стрігунов, якого звинуватили у зловживаннях. Справи за такими ж обвинуваченнями відкрили й проти  ексзаступників міністра оборони Тімура Іванова (засуджений до 13 років), Дмітрія Булгакова і Павла Попова, заступника начальника Генштабу Вадіма Шамаріна та інших високопоставлених військових. 

Нові реалії відчули на собі й мільярдери. Як от власник третьої за величиною золотодобувної компанії РФ «Южуралзолото» Константін Струков. Російська генпрокуратура через суд захотіла передати у власність держави активи холдингу «Южуралзолото».

«Фігуранти антикорупційних розслідувань входять до різних груп впливу — братів Ротенберг, секретаря РНБО Сєргєя Шойгу, керівника Росгвардії Віктора Золотова та інших. Ще нещодавно вони здавалися недоторканними. Але патрони не захистили своїх токсичних клієнтів. Одна з причин — кремлівські вежі стали менш суб'єктними, а путінський режим — більш авторитарним. За цієї ситуації всі колишні домовленості стало легше порушувати», – зазначає Кравченко.

Нагадаємо, тіло Старовойта із вогнепальним пораненням7 липня знайшли у власному автомобілі у підмосковному Одинцово. Поряд із нібито знайшли вогнепальну зброю, яку він отримав від МВС РФ у 2023 році за сприяння у виконанні завдань.

Зранку того ж дня, коли стало відомо про смерть Старовойта Вранці 7 липня російські медіа повідомили, що президент РФ Владімір Путін звільнив того з посади міністра транспорту. Причину відставки в документі не вказували, а спікер Кремля Дмітрій Пєсков пізніше заявив, що про «відставку через втрату довіри не йдеться».

Джерело матеріала
loader
loader